YÜCE; ÖNCELİKLERİMİZİ BELİRLEYİP YOLA ÇIKTIKYÜCE; ÖNCELİKLERİMİZİ BELİRLEYİP YOLA ÇIKTIK

YÜCE; ÖNCELİKLERİMİZİ BELİRLEYİP YOLA ÇIKTIK

Tekirdağ’ın yetiştirmiş olduğu iş insanlarından Yeminli Mali Müşavir Mehmet Sabri Yüce Süleymanpaşa Belediye Başkan aday adaylığını parti binasında yaptığı toplantı ile açıkladı. Yüce bilindiği gibi iki dönem Tekirdağ Belediyesi Meclis üyeliği de yapmıştı.

Türkiye’de az sayıda bulunan yeminli mali müşavirlerden birisi olan Mehmet Sabri Yüce Süleymanpaşa Belediye Başkan adaylığı için kolları sıvadı. Yüce CHP Tekirdağ İl binası Kuva-i Milliye Salonunda düzenlediği basın toplantısında önceliğini de açıkladı. Yüce, “Şehrimizin öncelikle kent ekonomisini canlandırmak için turizm faaliyetlerinin organize edilmesi gerekiyor. Bu nedenle bacasız sanayi olan turizmin önceliklerimiz arasında olması gerektiği inancındayım” dedi.

HAYAL KURMAYI UNUTTURDULAR

Mehmet Sabri Yüce yaptığı açıklamada geçmişten bu güne CHP’nin dışında iktidar olanların insanların hayallerini bile ellerinden aldıklarını ifade etti. Yüce, “1950’ye kadar birçok özgürlükler mevcut iken, sonrasında öncelikle sınıf ayırımı, ardından ekonomik ayrımlar için uygulama yaptılar. 1970’li yıllarda özel okullar yoktu. Toplumun tüm sınıflarını temsil eden insanların çocukları ile aynı sınıflarda eğitim gördük. Burada savcı çocuğu da vardı, Roman vatandaşlarımızın çocukları da vardı. Birlikte eğitim gördük. Yani eğitimde eşitliğin yaşandığı son jenerasyon olduk. Bizlerde belediye yönetimlerinde bunu tekrar sağlamak için çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Yeminli Mali Müşavirliğin mesleki açıdan gelinebilecek en üst seviye olduğuna dikkat çeken Yüce, “Mesleki tecrübemi en iyi şekilde belediye başkanlığında da yönetime yansıtacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Denetlenemeyen hiçbir yönetim iyi bir yönetim olamaz. İki dönem meclis üyeliğimi yerel yönetim konusunda da tecrübemi daha da artırdı. Yönetim organları, proje yönetimi konusunda nasıl yapılacağını çok iyi biliyorum. Kolektif çalışmaları önemsiyorum. ” diye konuştu.

ÜÇ KURUM

Atatürk’ün kurduğu üç kurumun ikisini herkesin bildiğine dikkat çeken Mehmet Sabri Yüce, “Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumunu bilmeyen yok. Ancak Türk Kooperatifçilik Kurumu’nu çok azımız biliyoruz. İşte bu noktadan hareketle Almanya, İngiltere ve Fransa’da örnekleri olduğu gibi bizlerde aynı uygulamayı burada gerçekleştirebiliriz. Belediye yönetimleri bunun için çok rahat organizasyon yapabilir” ifadesini kullandı.

CHP Kuva-i Milliye Salonunu tamamen dolduran basın mensupları ve partililerin alkışları eşliğinde Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan Yüce, “Çocuklarımızdan emanet aldığımız kentimizi onlara tekrar gurur duyarak teslim etmek için, ekonomik ve sosyal hayatın içinde kadınlarımızın payını artırırken ve güvenli yaşamalarını sağlamak için, gençlerin karanlığa gömülmüş, güzel yarınlar umutlarını tekrar yeşertmek için, bir gün kendimiz ve en sevdiklerimizin de engelli olabilecek ihtimalini unutmadan, önyargılar dahil tüm yapay engelleri kaldırmak için, can dostlarımız hayvanlarla hayatı daha iyi bölüşmek için, alınacak kararlarda tüm paydaşların ortak aklı ile hareket etmek için, Atatürk’ün ışığını yaymak için, Belediyeyi Süleymanrpaşa’ya ve Süleymanpaşalılara yakışır şekilde yönetmek için aday adaylığımı açıklıyorum” dedi.

Basının soruları ile karşılıklı soru cevap şeklinde son bulan Toplantı sonrası partililer Mehmet Sabri Yüce ile fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.

Yayınlanma Tarihi : 15/9/2023 19:02

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek