Ahmet ŞENİZ
EVET, SEVGİLİ ATATÜRK ÍLELEBET

EVET, SEVGİLİ ATATÜRK ÍLELEBET

Kurtuluş Savaşı yıllarında bir hoca kılıklı adam Gazi Mustafa Kemal Atatürk için deccal, kafir, şeytan gibi bir çok kötü yakıştırmalar yapıyor. Bir de şunu söylüyor: "O sihirli gözleriyle kime baksa, tesiri altına alıyor." Diyor. Atatürk'ün bu durumunu, Onun yirmi beş ay emirerliğini yapmış olan Dayımız şöyle ifade ederdi: "Allah Onu öyle bir yaratmış ki, herşeyiyle mükemmel. Hele bakışları, dosta güven ve sevgi, kötü insanlara ve düşmana korku verirdi."

Evet Memleketimin Güzel İnsanları, Yüce Rabbimiz'in yarattığı çok özel bir kuludur. Bizim Sevgili Atamız. Bakın yabancı bir devlet adamı ne diyor: "Tanrı'nın Türk Milleti'ne en büyük hediyesi Mustafa Kemal ATATÜRK'tür." Bir başkası da: "Tanrı, yeryüzüne yüz yılda bir dahi gönderir. O da Türklere nasip oldu." Şimdi okuyacaklarınızı da çok iyi düşünmenizi istirham ederim.

"Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 30 Ağustos 1924 tarihinde Meçhul Asker/Şehit Sancaktar Anıtının temel atma töreninde, Zafer Tepede yaptığı konuşmanın bir paragrafı.

''...Hiç şüphe etmemelidir ki, yeni Türk Devleti'nin, Genç Türk Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı. Ebedi hayatı burada taçlandı.

Bu sahada akan Türk Kanları, bu gökyüzünde uçan ŞEHİT RUHLARI Devlet ve Cumhuriyetimizin EBEDİ MUHAFIZLARI'dır.

Burada temelini attığımız ‘Şehit Asker’ abidesi işte o ruhları, o ruhlarla beraber gazi arkadaşlarını, fedakâr ve kahraman Türk Milletini temsil edecektir.

Bu Abide, Türk Vatanına göz dikeceklere Türk’ün 30 Ağustos günündeki ateşini, süngüsünü, hücumunu, kudret ve iradesindeki şiddeti hatırlatacaktır...''

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün bu sözünü (dost-düşman) hiç unutmamalı: "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat TÜRKİYE CUMHURÍYET'Í ÍLELEBET PAYÍDAR KALACAKTIR."

Kepirli Öğrt. Ahmet Şeniz

 

Yayınlanma Tarihi : 24/10/2021 04:02

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek