Vali Recep Soytürk 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı YayımladıVali Recep Soytürk 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Yayımladı

Vali Recep Soytürk 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Yayımladı

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; özverili, sabırlı ve hoşgörülü olmayı gerektiren saygın bir meslektir. Çocuklarımıza, gençlerimize doğruyu, güzeli ve iyiyi öğreten, iş hayatına ve sosyal hayata hazırlayan siz

değerli öğretmenlerimiz, çok kutsal bir vazifeyi icra etmektesiniz. Toplumumuzun bilimsel, sosyal, kültürel, ekonomik yönden kalkınmasında öğretmenlerimizin katkısı büyüktür. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenlerimizin toplum hayatındaki önemini şu sözlerle vurgulamıştır.

“Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.”

Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için fedakarca çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete, intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor; emekli olan ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 25/11/2023 00:05

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek