Vali Recep Soytürk 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı yayınladıVali Recep Soytürk 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı yayınladı

Vali Recep Soytürk 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı yayınladı

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın Milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, Şehit ve Gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele sayesindedir.

Ülkemizin her karış toprağında vatanını, bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında

canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen bu uğurda vücut bütünlüğünü ve sağlığını kaybeden Gazilerimiz, Milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Milletimiz; Şehitlerimizi ve Gazilerimizi her zaman hayırla yad etmektedir. Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz

fedakarlıklarıyla örnek aldığımız Gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır hayat şartları sunmak görevimizdir. Devletimizin tüm kurum-kuruluşları ve imkânları ile Şehit ailelerimizin ve Gazilerimizin yanlarında olduğunu bir kez daha ifade ediyorum.

Şehitlik mertebesine ve Gazilik unvanına ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkür, onların bizlere emanet ettiği ülkemize, milletimize, bayrağımıza, demokrasimize sahip çıkmak ve ülkemizi her anlamda daha iyi seviyelere taşımaktır.

Bu vesileyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal Rütbesi” ile “Gazilik” unvanının verilişinin 102. yıldönümünde tüm Gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyorum.

Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan Gazilerimize minnet duygularımı ifade ediyor, değerli aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzur dolu bir ömür temenni ediyorum.

 

Yayınlanma Tarihi : 18/9/2023 16:12

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek