Vali Aziz YıldırımVali Aziz Yıldırım'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Vali Aziz Yıldırım'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkması, tarihten silinmek istenen bir milletin küllerinden doğuşunun ilk adımıdır.

Samsun’da başlatılan mücadele tüm Anadolu’ya yayılmış, Milletimiz eşi benzeri görülmeyen bir bağımsızlık mücadelesi vermiştir.

Milletimizin, istiklalimiz ve istikbalimizi korumak için genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle verdiği bu mücadele büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu zaferle Milletimiz; vatan ve bayrak sevgisini ve bağımsız olma kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

İstiklal Savaşımızı zafere taşıyan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün de karşılaştığımız türlü zorluk ve sıkıntıda bizlere ilham ve güç vermektedir.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.

Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu bilinçle, gençlerimizi kendine güvenen, çağın gerektirdiği bilgi ve beceriyi edinmiş, milli ve manevi değerlerine bağlı, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirme gayreti içerisindeyiz.

Bu doğrultuda, Tekirdağ Valiliği olarak gençlerimizin bireysel-sosyal gelişimi ve zamanlarını faydalı aktivitelerle geçirmeleri için çalışmalar yapmakta, projeler yürütmekteyiz. Bu proje ve çalışmalardan bir kısmını ifade etmek istiyorum.

Tekirdağ genelinde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı 13 Spor Salonu, 2’si doğal çim yüzeyli ve 11’i sentetik çim yüzeyli olmak üzere toplam 13 Futbol Sahası, 5’ü kapalı 4’ü açık olmak üzere toplam 9 adet Tenis Kortu, 1 adet Olimpik

Yüzme Havuzu, 3 portatif yüzme havuzu ve 1 adet Buz Sporları Salonu bulunmaktadır. 2022 yılında 26 ayrı branşta ulusal müsabakalar düzenlenmiştir.

İlimiz genelinde toplam lisanslı sporcularımızın sayısı 69.538 olmakla birlikte faal lisanslı sporcu sayımız 10119’dur. Bu sporcuların 5131’i erkek, 4988’i kadındır. 4 engelli branşta toplam 457 sporcumuz bulunmaktadır. Ayrıca engelliler kategorisinde 4 branşta toplam 457 engelli sporcumuz da bulunmaktadır.

Yayınlanma Tarihi : 18/5/2023 03:26

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek