Tren kaçıyor: Ya tamam, ya devamTren kaçıyor: Ya tamam, ya devam

Tren kaçıyor: Ya tamam, ya devam

Daha önce birçok yerel gazetede köşe yazısı yazmıştım. Özellikle yaz döneminde, U-11 ligi nden başlayarak BAL’ ligine,  ve diğer spor dallarında bir yazı dizisi kaleme almayı düşünmüştüm.

Ancak bugünü kar, yarını ise zarar olan Tekirdağspor’dan başlamak istedim. Bilindiği üzere; yıllardır ,BAL liginde gerek il sıralamasında, gerekse lig puantajında Tekirdağspor’un en büyük rakibi Çorluspor 1947’di.

Ekonomik anlamda güçlü Kulüp Başkanı Yusuf Gümüş’ün önderliğinde Çorluspor 1947, 3. Lige terfi etti. Çorluspor 1947’yi gönülden tebrik ediyorum.

Daha üst liglere tırmanmasını da canı gönülden istiyorum. Çorlu’nun bir üst lige çıkması, aynı zamanda Tekirdağspor’un da işine yaradı. Artık iki Tekirdağ takımı bu ligde çarpışmayacak.

Bölgesel Amatör  Ligi’nin diğer takımı Kapaklıspor ise çok zor günler geçiriyor. Kapaklı Belediyesi’nin personel maaşlarını bile ödemekte güçlük çekerken, Kapaklıspor’a destek vermesi, bir hayli zor görünüyor

Hatırlayacağınız üzere, 19 Mayıs Tarihinde ,Sarayspor 1953 ile 100. Yılspor maçında çıkan olaylar yüzünden iki takımda hükmen mağlup ilan edilmişti.

Son kararı TFF verecek ama Sarayspor 1953, gelecek sezonda, Bölgesel Amatör  Ligi’nde devam etmesi biraz zor görünüyor. Peki Tren bunun neresinde ?

Çorlu’nun üst lige çıktığı ligde Kapaklıspor’un Kapaklı Belediyesi’nden kaynaklanan maddi krizi, Sarayspor 1953’ün hükmen mağlup ilan sayılmasından sonra, yüksek ihtimalle Süper Amatör’e düşürülmesi, il sıralamasına göre Tekirdağspor’u çok” avantajlı” kılıyor.

Peki, Bölgesel Amatör Lig, Tekirdağ takımlarından mı ibaret ? Tabi ki değil.

Yeni sezonda Tekirdağspor’un yüksek olası rakibi olan Gebzespor, geçen sezon şampiyon olabilmek için varını yoğunu harcadı. Bu sezon, maddi sorunlar çekiyorlar. Trakya takımlarının da durumu ortada.

Hükümet tarafından açıklanan “Tasarruf Tedbirleri”nden dolayı İstanbul takımları da Yerel Belediyelerden istediği desteği bulamayacak. Diğer takımların bu maddi çıkmazları da Tekirdağspor’a altın tepside,” bir fırsat” sunuyor.

Peki Tekirdağspor, topu,” boş kaleye” atabilir mi ? Sezon bitiminden itibaren Tekirdağspor’un üzerine adeta ölü toprağı serildi. Yaprak, kıpırdamıyor.

Mevcut yönetimin, devam edip etmeyeceğini, kimse bilmiyor. Az önce bahsettiğim avantajlardan dolayı, acilen, çalışmalara başlanmalı. Ya ortak akıl ortaya konarak bu yönetim desteklenmeli, yada derhal kongreye gidilmeli.

Transferin başladığı bu dönemde, geç kalındığı takdirde, kaliteli bir kadro kurmanız imkansız hale geliyor.

Onun için, ‘BUGÜN KAR, YARIN İSE ZARAR’

Haber; Hakan KARACA

Yayınlanma Tarihi : 11/7/2024 01:46

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek