Tekirdağspor İlk Maçında GalipTekirdağspor İlk Maçında Galip

Tekirdağspor İlk Maçında Galip

Tekirdağspor BAL Liginin 2.yarısının ilk maçında Namık Kemal sahasında Serdivanspor’u ağırladı.

Tekirdağspor karşılaşmaya Erhan Kırcı, Hüseyin Onan, Hakan Pehlivan, Hüseyin Akça, Muhammet Ensar Akgün, Mahmut Uçaş, Hakan Soylu, Berkay Cengiz, Umut Aslan, Birol Öztürk ve Mustafa Akkuş ilk 11 ile başladı.

Serdivanspor ise Muhammed Aydın, Berzan Akkaya, Deniz Berk İlter, Yasin Akkuru, Samet Rakipoğlu, Alper Uruş, Kerem Özel, Ömer Faruk Özbalaban, Semih Akyıldız, Güven Donat ve Kadir Polat 11 ile sahada yerini aldı.

Maçın 12. Dakikasında Berkay Cengiz’in ara pasında Birol Öztürk Serdivanspor Kalecisi Muhammed Aydın ile karşı karşıya kaldı. Birol Öztürk’ün şutu az farkla auta gitti.

Maçın 22. Dakikasında Tekirdağspor yine etkili geldi. Birol Öztürk Serdivanspor Kalecisi Muhammed Aydın ile karşı karşıya kaldı. Bu kez topu daha müsait durumdaki Hüseyin Onan’a verdi. Hüseyin Onan’ın şutu at farkla auta çıktı.

Maçın 38. Dakikasında Tekirdağspor aradığı golü Birol Öztürk ile buldu. Sol kanattan Mustafa Akkuş ceza sahasına girdi. Ceza sahası içinde Birol Öztürk’ü gördü. Birol Öztürk’ün düzgün vuruşu ile Tekirdağspor 1-0 öne geçti.

Maçın 43. Dakikasında Umut Aslan’ın ara pasıyla Birol Öztürk ceza sahasına girdi. Serduvanspor defans oyuncusu Berzan Akkaya’nın müdahalesi ile yerde kaldı. Hakem penaltı noktasını gösterdi. 45+2 dakikada Tekirdağspor Mustafa Akkuş’un penaltısını Muhammed Aydın kurtardı.

Maçın ilk yarısı Tekirdağspor’un 1-0 üstlüğü ile sonra erdi. Maçın 2. Yarısında Tekirdağspor girdiği atakları gole çeviremeyince ligin 2. Yarısına galibiyetle başladı.

“Dev kule iş başında”

Tekirdağspor’da Arifiye Kalaycıspor’dan Transfer edilen Muhammet Ensar Akgün ilk maçına çıktı. Muhammet Ensar Akgün çıktığı her hava topunu aldı. Girdiği tüm ikili mücadelelerden galip ayrılan Muhammet Ensar Akgün’ün ilk maçında taraftarlar tribüne çağırarak bağrına bastı.

“Tam Bir Maestro” Tekirdağspor’da Küçükçekmece Sinopspor’dan transfer edilen Umut Aslan’da ilk kez Namık Kemal Stadı çimlerine ayak bastı. Sahada oynadığı süre boyunca basmadık yer bırakmayan Umut Aslan, aldığı tüm topları olumlu kullanarak Tekirdağspor’un orta sahasına hayat oldu. Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan ve Muhammet Ensar Akgün maç sonu açıklamalarda bulundu.

Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan açıklamasında bol pozisyon bulduklarını ifade ederek;” 2. Yarının ilk maçında bol pozisyon bulduk ama değerlendirmedik. Maçı tek golle kazandık. İnşallah bundan sonraki maçları bol gollü kazanırız. Yaptığımız transferlerle eksik yerlerimizi gidermiş olduk. Bundan sonra daha iyi sonuçlar alacağız” şeklinde konuştu. Muhammet Ensar Akgün ise ilk maçta heyecanlı olduğunu ifade ederek;” ilk maçlar her zaman zor geçiyor. Galip geldik ve taraftarımızla bütünleştik. Taraftarlarımızı çok sevdim. Onların ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi : 30/1/2023 21:50

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek