TEKİRDAĞDA ERMENİ TECHİRİ ve 1915 GERCEKLERİ KONFERANSI YAPILDITEKİRDAĞDA ERMENİ TECHİRİ ve 1915 GERCEKLERİ KONFERANSI YAPILDI

TEKİRDAĞDA ERMENİ TECHİRİ ve 1915 GERCEKLERİ KONFERANSI YAPILDI

Tekirdağ Yahya kemal Beyatlı kültür merkezinde Trakya Rumeli Balkan dernekleri federasyonu, Türk Ocağı Tekirdağ Şubesi, Tekirdağ Aydınlar ocağı derneği, Kırım Türkleri derneği Tekirdağ şubesi, Tekirdağ Halk müziği sevenler derneği, Turan devletleri derneği ve Tekirdağ Namık Kemal Derneği olarak ortaklaşa tertip ettikleri ERMENİ TECHİRİ ve 1915 GERÇEKLERİ konferansı dünyaca ünlü tarihçi önceki dönem Türk tarih kurumu başkanı Prof. Dr Yusuf Halaçoğlu tarafından konferansa katılan tüm izleyicilere sunum yapılarak, belgeleriyle birlikte, anlatıldı.

Konferans bitiminde yoğun katılımdan dolayı katılanlara teşekkür eden Prof. Dr Yusuf Halaçoğlu izleyecilerin sorularını tek tek cevapladı.

Konferans sonunda Trakya Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu genel başkanı Nihat EFE günün anısı olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün imzalı bir tablosunu, Tekirdağ Türk Ocağı başkanı Kamile Gülgezen çiçek ve el dokuma halısı Prof.Dr Yusuf Halaçoğlu’na hediye edilerek, fotoğraf çekimin'in ardından konferans son buldu.

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 20/5/2024 14:23

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
kiraz fest.