TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ FAİK ÖZTRAK’IN “18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİTEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ FAİK ÖZTRAK’IN “18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN YIL DÖNÜMÜ” MESAJI

TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ FAİK ÖZTRAK’IN “18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN YIL DÖNÜMÜ” MESAJI           

18 Mart 2023

Bundan 108 yıl önce yokluklar içinde bir millet, emperyalizme karşı ayağa kalktı. Anadolu ve Rumeli istiklal ve memleket aşkıyla birleşerek düşmana “dur” dedi. Büyük ordular, büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki milletimizin azmi karşısında eridi. Ulusun evlatları Çanakkale’de, hiçbir ayrım gözetmeden omuz omuza ve yan yana savaşarak tarihin akışını değiştirdi. 

Çanakkale’de, aynı zamanda modern Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel harcı karıldı. Milletimiz, birliğin ve beraberliğin yedi düveli dize getirebilecek bir güç olduğunu savaş meydanlarında gösterdi. Cumhuriyet bu temelin üstünde yükseldi.

Bugün aziz milletimizin her bir ferdi, tarihte emsaline az rastlanır bu büyük eserin mirasçısı olma onurunu yaşamaktadır. Fakat vatan uğruna can veren o kahramanların bıraktığı miras, aynı zamanda bizlere birlik ve bütünlük içinde Türkiye’nin yükselmesi için yılmadan ve yorulmadan çalışmak ödevini de yüklemektedir. Bu bilinçle bizler, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin Yıl Dönümünde, başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu topraklar için canlarını ortaya koyan tüm kahramanları ve aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.

Faik ÖZTRAK

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü

Tekirdağ Milletvekili

Yayınlanma Tarihi : 18/3/2023 18:51