Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesi Kumbağ mahallesindeki depremzedelere gönderilen tebligat ülke gündemi olduTekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesi Kumbağ mahallesindeki depremzedelere gönderilen tebligat ülke gündemi oldu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesi Kumbağ mahallesinde kalan depremzedelere gönderilen tebligat ülke gündemi oldu

Kimi Görevden Alınmalı Dedi, Kimisi Sabotaj, Kimisi ise İstifa Etmeli !

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesi Kumbağ mahallesinde kalan depremzedelere gönderilen tebligat ülke gündemine oturdu.

14 Mayıs Pazar günü gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçiminde Deprem bölgesinde ki 11 ilden AK Parti’nin önde çıkması sonrası, depremzedelere sosyal medyadan ağır eleştiriler gelmiş ve tepkiyle karşılanmıştı. Seçimden hemen 2 gün sonra 16 Mayıs günü Süleymanpaşa ilçesi Kumbağ mahallesinde kalan depremzedelere Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldıkları otelleri boşaltmaları gerektiği tebligatı gönderildi. Tebligat üzerine kararın siyasi olduğunu düşünen kişiler tarafından büyük bir tepkiyle karşılaşan Büyükşehir belediyesi kararından geri atsa da Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım bugün depremzedeleri ziyaret ederek, ‘Sizler bizlere devletimizin emanetisiniz, sizler istemediğiniz sürece kimse sizi bir yere gönderemez. Hiç merak etmeyin, bizler sizin yanınızdayız. Sizlerle beraberiz, devletimiz gereğini yapacaktır. İstediğiniz kadar misafirimiz olarak kalabilirsiniz.

Konu ülke gündemine otururken oklar birden Büyükşehir Belediyesinin çok sık eleştirilen bürokratı olan Genel Sekreter Fatih Ünsal’a çevrildi. Depremzedelere gönderilen tebligatta imzası bulunan Genel Sekreter Fatih Ünsal bir çok kişi tarafından istifaya davet edildi. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı Büyükşehir Belediyesi hakkında soruşturma başlatırken, Genel Sekreter Fatih Ünsal’ın ‘Bu kararı tek başıma almadım’ dediği iddia edildi.

“GEREĞİNİ YAPMALI” DEDİ

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup Başkanvekili Vahap Akay son yaşanan olayların ardından Genel Sekreter Fatih Ünsal’ın istifasını istedi. Akay’ın  yaptığı açıklama aynen şöyle;

“Kadir başkanın ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin depremzedelerle ilgili iyi niyetli hassasiyetini biliyoruz. Olayı bu noktaya getiren Genel Sekreter Fatih Ünsal’ın da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirip istifa etmesini bekliyorum.” Dedi.

SARIKURT; KIZILAY NE İSE BURADAKİ DURUM DA BUDUR

CHP’li Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’da Fatih Ünsal’ın görevden alınmasından yana tavrını açıkça ortaya koydu. Sarıkurt, “İstifa etmeli, etmiyorsa da görevden alınması için gereken yapılmalı. Kızılay’daki olay neyse, buradaki durum da tam da budur. Kızılay çadır sattı diye milletimiz nasıl rahatsız olduysa, burada da aynı şey oldu. Hassasiyetin yoğun olduğu bu dönemde bunlar olmamalıydı. Genel Sekreter görevden derhal uzaklaşmalı.” 

NEBİ TEPE: ZAMANLAMAYI HESAP EDEMEDİLER

CHP’li Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe’de son yaşananlarla ilgili fikirlerini aktardı. Tepe, “Konu tabi ki Kadir Başkanın konusu ancak Fatih Ünsal’ın da ondan habersiz bir şey yapacağını düşünmüyorum. Zamanlamayı hesaplayamadılar sanırım. Bu yönde belediyenin açıklaması da  Kimse kimseyi sokakta bırakmaz. Zaten Belediyeler olarak da her türlü imkanlarımızla ilgileniyoruz. Konu siyasi olarak kullanılıyor. Zemin buna müsait. 

ÖZGEN ERKİŞ: BÜYÜK BİR SABOTAJ

CHP’li Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş Fatih Ünsal imzalı depremzede misafirlere gönderilen tebligatın büyük bir kaosa neden olduğunu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve CHP’ye zarar verdiğini söyledi. Erkiş, “Eğer Fatih Ünsal bunu farkında olmadan yaptıysa korkunç bir hata. Yok farkında olup bilerek yaptıysa tam bir sabotaj. Her iki nedenle de gereğini yapmalı. Eğer Fatih Ünsal bu hatayı ‘istifa edecek bir şey olarak görmüyorum’ diyorsa da bu daha büyük bir hata olur o zaman kesinlikle istifa etmeli. Her şeyden önce Kadir Başkanın alanını rahatlatmalıdır.

Yayınlanma Tarihi : 18/5/2023 02:54

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
kiraz fest.