Tekirdağ Barosu ve Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle; “Aile ve Miras Hukuku” Konulu Konferans DüzenlediTekirdağ Barosu ve Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle; “Aile ve Miras Hukuku” Konulu Konferans Düzenledi

Tekirdağ Barosu ve Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle; “Aile ve Miras Hukuku” Konulu Konferans Düzenledi

Tekirdağ Barosu ve Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Aile ve Miras Hukuku” konulu seminer, Tekirdağ Adliyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Konuşmacı olarak Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Doç.Dr. Öğretim Üyesi Sevgi Usta, Doç.Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Nilay Şenol, Doç.Dr. Öğretim Üyesi Tülay Aydın Ünver, Doç.Dr. Öğretim Üyesi Sendi Yakuppur ve Dr. Öğretim Üyesi Evrim Kerman’ın katıldığı seminerde Baro Başkanı Av. Egemen Gürcün ve Tekirdağ 1. Aile Mahkemesi Hakimi Ayşe Öznur Yiğiter de deneyimleri ile katkı sağladı.

1. Aile Mahkemesi Hakimi Ayşe Öznur Yiğiter konuşma yaptı. Yaptığı konuşmasında o anda boşanmayı sonlandırmak değil, sonradan açılacak davalar bazen bizi o kadar çok yoruyor ki bazen ben bile diyorum ki bu protoklolü kim hazırlamış, bu kararı kim vermiş bu nasıl aydınlatılmamış, derken ben kendi adıma iki taraf avukatlar herkes hazır zaten biliyorsunuz ısrarla soruyorum. Zilyet alacağı, kişisel eşya alacağı, nafaka, maddi manevi tazminat iştirak nafakası, yoksulluk nafakası talebiniz var mı yok mu tek tek soruyorum. Bazen protokol çok sade oluyor. Bunların hiçbiri yoktur deniyor.

Mal rejimine dayalı bir alacak yoktur deniyor. Ama bazılarında da ben tamamen bunu avukatlar için söylüyorum ileride kendileri içinde zor. Çünkü vekalet ilişkileri devam ediyor. Açıklık getirmeleri her iki taraf içinde olumlu olur dedi.

 

Yayınlanma Tarihi : 15/9/2023 18:03

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek