Tekirdağ Ak Parti M.vekili ÖzcanTekirdağ Ak Parti M.vekili Özcan'ın Tarım’da Çıtayı Yükselteceğiz

Tekirdağ Ak Parti M.vekili Özcan'ın Tarım’da Çıtayı Yükselteceğiz

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider ile birlikte Tekirdağ İlimizi ve Trakya Bölgemizi ilgilendiren önemli konularda verimli bir toplantı gerçekleştirdik.

Kıymetli Bakanla görüşmemiz çok verimli geçti. Tarım ve Orman Bakanı ve Bakan Yardımcıları Ayçiçeği Hasadı sonrasında inceleme komisyon raporlarımızı alıp değerlendirecekler.

Ayçiçeği, buğday, mısır, zeytin ile alakalı kuraklık zararı oluşanlar ve çiftçiler belirlenecek. Zararın boyutu tespit edildikten sonra telafi sürecini de iyi yönetmek için tüm gayretimizi ortaya koyacağız nasipse.

Kuraklık nedeniyle çiftçimiz bu yıl ürünlerinde rekolte kaybı yaşıyor.

Bakanı konuyu yakından takip ediyor. Bizler de öyle. Konuyu bölge milletvekilleriyle birlikte Cumhurbaşkanına da götürmeyi planlıyoruz.

Bugün aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu’da şehrimizde bir dizi ziyaret gerçekleştiriyor. Milletvekilleri ve İl Başkanı spor yatırımlarını ben de Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığımız ile alakalı konuları olmak olmak üzere hep birlikte takip ediyoruz.

Yakında 2 şey noksan olacak. Enerji ve protein. Tarım ve gıda, tahminlerinizden çok daha önemli olacak.

Bitkisel ve hayvansal üretim stratejilerimizi Türkiye Yüzyılı için tekrar gözden geçireceğiz. Küresel ısınma ve kuraklık öncelikli yeni üretim yöntem ve modelleri, geleceğimizi de güvence altına alacak.

Elbette Deprem bölgemizdeki ağır yükün de farkındayız. Bu yükü hep birlikte omuzlayacağız. Geleceğe daha güvenle bakabilmek için birlik beraberliğimizi koruyacağız.

Birlikte Rahmet, Ayrılıkta Azap var. İnşallah yeni dönemde çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz.  Milletvekili Özcan tarımda çıtayı yükselteceğiz. Çiftçimizi hak ettiği yere elbirliği ile taşyacağız dedi.

Yayınlanma Tarihi : 23/9/2023 14:44

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek