Tekirdağ’da ilk ders zili çaldı eğitim öğretim yılı başladıTekirdağ’da ilk ders zili çaldı eğitim öğretim yılı başladı

Tekirdağ’da ilk ders zili çaldı eğitim öğretim yılı başladı

Tekirdağ’da ilk ders zili çaldı eğitim öğretim yılı başladı. Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, yeni eğitim öğretim yılının başlangıcında yapılan deprem güçlendirmesi testi sonucunda uygun olmayan 250 okula çocukların alınmadığını açıkladı. Vali Soytürk, eğitim sorunlarının çözümü için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Yeni eğitim öğretim yılının başlangıcına katılan Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, “Okullarla ilgili deprem yönetmeliğine bir uygunluk testi yapılmış. Bundan geçemeyen 250 okula çocuklarımızı sokmamışız” diyerek kent genelindeki eğitim sıkıntısının bir nedenini de sanayiye bağlı olarak yoğun göçün yaşanması olarak açıkladı.

Tüm yurtta olduğu gibi Tekirdağ’da da 2023-2024 Eğitim – Öğretim döneminin başlangıcı için deprem güçlendirmesi yapılan Süleymanpaşa İlkokulunda açılış programı düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış program, öğrencilerin çeşitli şiirler okuması ve folklor ekibinin oyunları ile devam etti.

Tekirdağ Vali Recep Soytürk yaptığı açıklamada, “Bugün 208 bin öğrenci ilimizde yeni bir heyecanla ders başı yapıyor. Onların heyecanını yürekten paylaşıyoruz.

Onlara başarılar diliyoruz. Yaklaşık 3 haftadır Tekirdağ’dayım. 3 haftadır Tekirdağ’ın eğitim sorunlarını araştırıyorum. Çözüm önerileriyle ilgili değerlendirmeler yapıyoruz. Gördüğümüz o ki aslında çok güzel bir uygulama yapılmış. Okullarla ilgili deprem yönetmeliğine bir uygunluk testi yapılmış. Bundan geçemeyen 250 okula çocuklarımızı sokmamışız. Doğru bir hareket. Bunun sonucunda bir kısmı güçlendirme çalışması başlatmış, bir kısmı yeniden yapılmaya başlanmış. Bir kısmı bitmiş devam eden çalışmalar var.

Gittim gördüm yerinde inceledim. Bir kısmı proje aşamasında. Bir kısmı ihale aşamasında. Bize düşen bunları en kısa süre içerisinde bitirip velilerimizin, çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin istifadesine sunmak olacaktır. Bununla ilgili yoğun bir mesaimiz var” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi : 13/9/2023 10:54

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek