TEK ÇÖZÜM MİLLİ EKONOMİ MODELİ

Memleketimin Güzel İnsanları, Sevgili Dostlar; hangi partiye mensup olursak olalım, gençlerimizin ortak paydası işsizlik veya çalışıyor olsalarda, olsakta geçim sıkıntısı. Ülkemiz'in yüzde onu lüks ve refah içinde yaşamakta, geri kalan yüzde doksanı yani Bizler, ihtiyaçlarımızı nasıl karşılayacağız, faturalarımızı nasıl ödeyeceğiz diye kara kara düşünmekteyiz. Bu halde Sevgili Yavrularımız'ın ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağız diye de kahrolmaktayız.

Bu yazımı okuyanlar içinde o yüzde onluk gruptan olup refah içinde yaşayanlar, yazımın bundan sonrasını okumayın. Sizler Bizim halimizden anlayamazsınız, Size sıkıcı gelecektir. Bir ata sözümüz var:" Tok, açın halinden anlamaz."

Aynı kaderi paylaşan Biz yüzde doksanlık grupta olanlar, duygusallığı bir kenara bırakıp artık akılcı düşünmek zorundayız. Muhafazakârlık, milliyetçilik, millilik söylemleri, yalan vaadlerle, bizlere bu günleri yaşatanları iyi düşünmeli ve oyuna gelmemeliyiz. Eğer onlar samimi olsalardı, BRICS ÜLKELERİ Liderleri'nin yaptığını yaparlar MİLLİ EKONOMİ MODELİ'ne sahip çıkarlardı. Hepimizin malûmu, savaş halindeki Rusya, Avrupa Ülkeleri'ne: "Benim gazımı alacaksanız Bize Ruble vereceksiniz." Diyor.

Ekonomisi kötü olsa, Dolar veya Euro'ya da razı olmaz mıydı? Ama Ruslar ve diğer dört BRICS Ülkeleri milli paralarla ticaret yapmakta ısrar ediyorlar. Bu milli paralarla ticaret, Rahmetli Haydar BAŞ'ın MİLLİ EKONOMİ MODELİ'nin olmazsa olmaz gereklerinden sadece bir tanesidir. Bu Ülkeler kapitalizmin sömürüsünden MİLLİ EKONOMİ MODELİ ile kurtuldular. Bizler bu gerçekleri önümüze koyup, hangi partiye oy veriyorsak, o partinin İlçe ve İl Başkanları'dan Bu Model'i sahiplenmesini talep edelim, Bizleri ve Ülkemiz'i bu hale getiren kapitalizmden kurtulabilelim. Yoksa gelecek günlerimiz daha da karanlık olacak.

Zengini daha zengin yapan bu kapitalist düzenden medet ummak, aynen buğday tarlasında ayçiçeği aramak gibi bir şeydir. Bu kadar net ve açık. Ayrıca geçmiş seçimlerde partiler asgari ücreti 1400, 1500, 1800 TL gibi rakamlar olarak açıklarken, Rahmetli Haydar BAŞ en az 4000 TL olmalı diyordu.

Bizler de Onu inandırıcı bulmayıp, nereden verecek, veremez ki diyerek oy vermemiştik. Oysa şu gerçeği göremedik yada gözden kaçırdık. O Bizim oy verdiğimiz partilerimizin liderlerinden bir tanesi bile: "Haydar BAŞ Sizin oyunuzu alabilmek için yalan söylüyor, nereden verecek." Dediğini duydunuz mu? Hatırlamıyorsanız, etrafınızdaki dostlarınıza sorun.  O günlerde Onu dinleyip iyi anlayabilseydik, bu gün bu durumlara düşmeyecektik. MİLLİ EKONOMİ MODELİ'nin nimetlerinden yararlanarak refah içinde insanca yaşayarak gelecektik bu günlere. Geçmişi geri getiremiyoruz maalesef, çektiğimiz sıkıntılar Bize akıllı olmamız gerektiğini öğretmiş olsun.

Yeni Dünya Düzeni kuruluyor diyorlar televizyonlarda. Evet Sevgili Dostlar, Yeni Dünya Düzeni Rahmetli Haydar BAŞ'ın MİLLİ EKONOMİ MODELİ doğrultusunda kuruluyor. Bundan haberiniz var mı? Yoktur, çünkü kapitalist düzenin savunucuları bu gerçeği Sizlere söylemezler.  Sizlerden istirhamım, Ülkemiz ve Dünya gerçekleri hakkında doğru bilgiler edinmek istiyorsanız Meltem Tv'de saat 18:00 den sonra yayınlanmakta olan "Kum Saati" programını izlemenizi tavsiye ederim. Gerçeklerin ne olduğunu daha iyi öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca sosyal medyadan da MİLLİ EKONOMİ MODELİ ile BTP'nin Genç ve Donanımlı Genel Başkanı Hukukçu Hüseyin Baş ile ilgili çok güzel bilgiler edinebilirsiniz.

Son sözüm şu olsun: "MİLLİ EKONOMİ MODELİ (Milli Devlet Sosyal Devlet)" Hem Bizlerin hem de Ülkemiz'in sihirli değneği olacaktır.  Sağlıklı, mutlu ve güzel günler dileğiyle selâm, sevgi ve saygılar.

Kepirli Öğ. Ahmet Şeniz