SÜTBİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI KESKİN; BİRLİK YEMİ KENDİ ÜRETİYORSÜTBİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI KESKİN; BİRLİK YEMİ KENDİ ÜRETİYOR

SÜTBİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI KESKİN; BİRLİK YEMİ KENDİ ÜRETİYOR

Yem fiyatlarının sürekli artması süt birliklerini harekete geçirdi…   Artan girdi maliyetlerine önlem olarak süt birlikleri kendi yemlerini üretmeye başladı.

Sürekli artan yem fiyatlarına karşılık kendi markamızla sektöre katkıda bulunacağız. Tarım Kredi Yem A.Ş. ile üreticilerimizin yem ihtiyaçlarının karşılanması için iş birliği protokolü imzalanmıştır.

Protokol kapsamında pilot bölgelerimizi belirledik ve ilk pilot bölgemiz olan Denizli İlinde Tarım Kredi Yem ve Tarım Kredi Süt’ün, müdürleri ile merkez birliğimizden ve üye birliklerimizden oluşan bir heyet ile Denizli tarım il müdürlüğünde bir araya geldik.

Projemiz ilk olarak pilot bölgelerde uygulanmasına karar verdik;

Süt üretici birliği olarak kendi logomuzla üreticilerimize inidrimli süt ve besi yemleri temin edeceğiz.

İlk sevkiyatımızı pilot bölgelerimizden Muğla, Milas süt üreticileri birliğimizi yaptık. Türkiye genelinde her birliğimize ulaştıracağımız Sütbir yemler, üreticilerimize indirimli olarak ulaştırılacaktır.

Sütbir yem projemizi yem projemizi Ülke genelinde yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. Birlikten, üreticiye hizmet yelpazemize yem ürünlerini de ekledik.

Başta Tarım Kredi kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin AYDIN’a ve Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Nedim NAR olmak üzeri emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, SütBir Yem projemizin üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

Yayınlanma Tarihi : 18/4/2023 22:51

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek