Süleymanpaşa Belediyesi Kemoterapi Merkezi inşaatına başladıSüleymanpaşa Belediyesi Kemoterapi Merkezi inşaatına başladı

Süleymanpaşa Belediyesi Kemoterapi Merkezi inşaatına başladı

Süleymanpaşa Belediyesi, Namık Kemal Üniversitesi ile imzalanan protokolün ardından, 80 hastaya aynı anda hizmet verebilme kapasiteli Kemoterapi Merkezi binasının inşasına başladı. Başkan Yüksel, çalışmaları yerinde inceledi.

Geçtiğimiz günlerde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin arasında protokol imzalanmış, protokole göre üniversite belediyeye yerleşke içinde yer tahsisi yapmıştı. Protokol doğrultusunda Süleymanpaşa Belediyesi 800 metrekare taban alanına sahip ve 80 kemoterapi ünitesi barındıracak olan Kemoterapi Merkezi binasının inşası Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılacak ve binanın tefrişatını da Namık Kemal Üniversitesi temin edecek.

BAŞKAN YÜKSEL DEKAN GÜLTEKİN İLE İNCELEMEDE BULUNDU

Süleymanpaşa Belediyesi, protokolün imzalanıp yer tahsisinin yapılmasının ardından çalışmalara başladı. Bina için temel atma hazırlıkları tamamlandı. Kemoterapi Merkezi inşaat alanında NKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Gültekin ile birlikte incelemelerde bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunduğu Gültekin’e bilgi verdi.

YÜKSEL: “YILBAŞINA KADAR İNŞAATI TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Yüksel, Kemoterapi Merkezinin en kısa sürede tamamlanarak üniversiteye teslim edileceğini belirtti. Yüksel, “Allah kimseyi hastanelere düşürmesin ama eksikliğini de göstermesin, özellikle kanser hastalarımız için önemli bir yatırıma imza atıyoruz. Namık Kemal Üniversitemizin kemoterapi merkezi çok dar alanda hizmet veriyordu. Sayın Rektörümüz Mümin Hocamız ve Sayın Dekanımız Erdoğan Hocamız ile yaptığımız görüşmeler sonucu, belediye-üniversite işbirliği ve hayırsever vatandaşlarımızın da destekleri ile Araştırma Hastanesi bünyesinde aynı anda 80 hastamızın kemoterapi alabileceği bir Kemoterapi Merkezi için çalışmalara başladık. Yılbaşına kadar inşaatını tamamlamayı hedeflediğimiz projemizin şimdiden hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşehrilerimize sağlıklı günler diliyorum,” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi : 7/10/2022 23:48

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek