Sezai Çetin Aday adaylığını açıkladıSezai Çetin Aday adaylığını açıkladı

Sezai Çetin Aday adaylığını açıkladı

AK Parti Süleymanpaşa Eski İlçe Başkanı Sezai Çetin, geniş bir katılımla parti ilçe binasında Süleymanpaşa Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

Sezai Çetin, partisinin Süleymanpaşa İlçe Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 21 yaşında bayrak asarak siyasete başladığını,  daha sonra genç yaşlarda partilerin kademelerinde görev aldığını söyledi.  2005 yılında AK Parti ilçe yöneticisi olarak göreve başladığını anımsatan Çetin,  daha sonra ilçe başkanlığı görevinde bulunduğunu dile getirdi.

“Belediyecilik AK Parti’den Sorulur”

AK Parti Belediyeciliğinin tüm Türkiye’ye rol model olduğunu da ifade eden Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü;” AK Parti 2001 yılında kuruldu. 2002 yılında Milet’in teveccühü ile iktidar oldu. Yerelde biz 2 kez iktidar olduk. AK Parti’nin doğuşu yerel yönetimlerden geliyor. Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan 40 yaşında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde, buradaki yaptıkları rol model oluşturdu ve Milletin teveccühü ile 21 yıldır Ülkemize hizmet ediyoruz. AK Parti Belediyesi Süleymanpaşa ilçesine de katma değer katmıştır. Teşkilatımızın her kademesinde görev aldım. Genel Merkezimimizin takdiri ile eğer Belediye Başkan adayı olarak gösterilirsek bu şehre katacaklarımız daha fazladır. Bilgiliyim, fikrim var ondan dolayı da konuşuyorum. Rekabette kalite olduğunu bilirim. Ne kadar fazla aday çıkarsa partimizin de fayda sağlayacaktır.

Bize bu görev verdiği takdirde bu konulara ehil ve yetenekli kişilere danışarak yol yürümek isterim. 5 Yıl Belediye Meclis Üyeliği yapmış olmanın da öz güveni il konuşuyorum. Süleymanpaşa’yı ve bu burada yaşayanları iyi tanıyorum. 4 yılı aşkın Süleymanpaşa’yı AK Parti’li kadrolar yönetiyor. Altınova’dan Değirmenaltına kadar, Çınarlı Mahallesinden 100. Yıl’a Hürriyet Mahallesinde Aydoğdu mahallesine kadar, bu şehrin fiziki değişimine sizler şahitlik ediyorsunuz. “

Yayınlanma Tarihi : 17/11/2023 16:53
Gökhan Saygı

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
candan