ŞEHİR TİYATROSU BAŞARILI YÜRÜYÜŞÜNÜ SÜRDÜRÜYORŞEHİR TİYATROSU BAŞARILI YÜRÜYÜŞÜNÜ SÜRDÜRÜYOR

ŞEHİR TİYATROSU BAŞARILI YÜRÜYÜŞÜNÜ SÜRDÜRÜYOR

Kültür ve sanat alanında yaptığı çalışmalarla sanata ve sanatçıya verdiği değeri gözler önüne seren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kentimizde kurulan Şehir Tiyatrosu, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 8. Şehir Tiyatroları Festivali’nde sahne aldı. ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı oyun Adanalı tiyatroseverler tarafından büyük beğeni topladı ve ayakta alkışlandı.

ŞEHİR TİYATROSU BAŞARILI YÜRÜYÜŞÜNÜ SÜRDÜRÜYOR

Cumhuriyet ilkeleri ışığında şehrin kültürel yapısına katkı sağlamak, tiyatro sanatını yaygınlaştırmak ve evrensel değerlere sahip bireylerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak, kentimizi ulusal ve uluslararası alanda kültür sanat faaliyetleri açısından özel bir konuma getirmek ve sanat üretiminde yüksek standardı yakalamak amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Şehir Tiyatrosu, başarılı yürüyüşünü sürdürüyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Sahnesinde tıklım tıklım dolu salonda ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı oyunu sahneleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları ayakta alkışlandı. Oyun sonunda Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Güneş tarafından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Hasan Tanılmış’a plaket takdim edildi.

BAŞKAN ALBAYRAK: “ŞEHİR TİYATROMUZ ADANA’DA DA İLİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETTİ”

Cumhuriyetin 100. Yılında önemli bir projeyi daha hayata geçirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak: “Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız 2023 yılında hizmete sunmanın gururunu yaşadığımız şehir tiyatromuz ilimizi ulusal alanda da en iyi şekilde temsil ediyor. Tüm sanat dallarını kapsamaya çalışan, bireysel ve toplumsal değerleri temel alan özgün sanat eserleri üretmek üzere her zaman güzeli ve iyiyi aramak için yola çıkan ve her durumda köklerinden beslenip evrensele ulaşmak için devamlı gelişmeyi amaçlayan bir sanat kurumu olmasını hedeflediğimiz Şehir Tiyatromuz, kurulduğu günden bu yana hem ödüllere doymuyor hem de sahnelediği tüm oyunlarla izleyicilerin takdirini kazanıyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 8. Şehir Tiyatroları Festivali’ne katılan ve ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı oyunla Adanalı tiyatro severlerin gönüllerini fetheden tüm şehir tiyatrosu ekibimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletimizin güzel sanatlar sevgisini, her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek yükseltmek milli ülkümüzdür’ sözünden hareketle, şehir tiyatrolarımız bünyesindeki tiyatro sanatçılarımızın, Atamızın bu sözünü gerçekleştireceklerine yürekten inanıyor, başarılarla dolu yıllar diliyorum” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi : 7/11/2023 22:03

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek