Saray’da 19 Mayıs coşkusu zirveye ulaştıSaray’da 19 Mayıs coşkusu zirveye ulaştı

Saray’da 19 Mayıs coşkusu zirveye ulaştı

Saray Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği etkinliklerde bayram coşkusu doyasıya yaşandı. Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi Bandosu eşliğinde ellerinde Türk Bayrakları ile yürüyen Saraylılar, Atatürk için tek yürek oldu. Fener alayı ve Gençlik Yürüyüşü ile başlayan 19 Mayıs coşkusu, ünlü sanatçı Umut Kaplan konseri ile zirveye ulaştı.

SARAY ATATÜRK İÇİN TEK YÜREK OLDU

Saray Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Gençlik Yürüyüşü ve Umut Kaplan konseri düzenlendi. Gençlik Yürüyüşü ve Fener alayına Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanı Erol Gürler ve Yönetimi, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Özgür Cari, Sertaç Akgül, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi parti ve STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN TAŞYASAN: “19 MAYIS, BAĞIMSIZLIK MEŞALESİNİN YAKILDIĞI GÜNDÜR”

Coşkulu kortej yürüyüşünün ardından Atatürk Kültür Merkezi önündeki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programda coşkulu bir açılış konuşması yapan Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, şunları ifade etti:

“Bundan 105 yıl önce Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıkarak Kurtuluş ateşini yaktı. Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs, bağımsızlık meşalesinin yakıldığı gündür.

Umutların yeşerdiği, aydınlık yarınlara inancın kuvvetlendiği ve işgal altında ezilen Türk Milleti’nin kaderini değiştiren büyük uyanışın başladığı gündür 19 Mayıs 1919. Ata’mızın doğum günüdür. Her şey bitti diyenlere; tüm yoksulluk ve imkansızlıklara rağmen Türkiye Cumhuriyeti’nin makus talihini yenmek kararlılığını tüm dünyaya gösterdiği gündür. Büyük fedakarlık ve zorluklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni Atatürk gençlere emanet etmiştir. Bu değerli emaneti korumak ve sahip çıkmak Türk Gençliğinin görevidir. Bizlerin de gençlerimize olan inancı ve güveni tamdır. Türk Gençliği Ata’sının

izinde yürümeyi sonsuza kadar sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı kutluyor; Milli Mücadele’nin başlangıcının 105.yıldönümünde başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan yapan tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

UMUT KAPLAN SARAY’I BÜYÜLEDİ

Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan’ın ardından DJ Berkay Salas ve pop müziğin başarılı genç ismi Umut Kaplan sahne aldı. DJ Berkay Salas muhteşem performansıyla Saray’ı coşturdu. Yaklaşık iki saat süren konser boyunca sesi ve etkileyici performansıyla Saraylıları büyüleyen Umut Kaplan, sevilen şarkılarını vatandaşlarla hep bir ağızdan söyledi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunun tavan yaptığı konserde Saraylı vatandaşlar, Umut Kaplan’ın şarkıları ile doyasıya eğlendi.

Yayınlanma Tarihi : 20/5/2024 16:24

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
kiraz fest.