Milletvekili Nurten YontarMilletvekili Nurten Yontar'dan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e Sert Tepki!

Milletvekili Nurten Yontar'dan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e Sert Tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamudaki mülakatları kaldırma yönündeki açıklamasının ardından, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in öğretmen alımlarında mülakatın yüzde 50 oranında etkili olacağı yönündeki açıklamalarına CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar'dan sert tepki geldi.

Milletvekili Yontar, "Cumhurbaşkanı mülakatı kaldırıyoruz derken, Milli Eğitim Bakanı neden farklı bir dil kullanıyor? Yeni mülakat sistemiyle, öğretmenlerimizin yıllarca verdiği emek, bir mülakatla heba oluyor." şeklinde konuştu.

Yontar, yeni sistemin adaletsizliğini şu örnekle dile getirdi: Bir aday KPSS'den 90 alıp mülakattan 60 alsa toplamda 75 puan alıyor. Fakat bir başka aday KPSS'den 60 alıp mülakattan 91 alırsa 75,5 puan alıyor. Bu nasıl bir adalet anlayışıdır?

Bakan Tekin'in mülakatların kameraya kaydedileceği açıklamasını da değerlendiren Yontar, "Mülakatta kamera kaydı alınması, bu adaletsizliği ortadan kaldırmaz. Öğretmen adaylarımızın emeklerine saygı duyulmalıdır." dedi

CHP olarak öğretmen alımlarında adaletin ve şeffaflığın sağlanması için mücadelelerini sürdüreceklerini belirten Yontar, tüm öğretmen adaylarının yanında olduklarını vurguladı.

Yayınlanma Tarihi : 18/9/2023 15:48

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek