MİLLET İTTİFAKI CUMHURBAŞAKNI ADAYI, KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ’DA MİTİNG DÜZENLEDİMİLLET İTTİFAKI CUMHURBAŞAKNI ADAYI, KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ’DA MİTİNG DÜZENLEDİ

MİLLET İTTİFAKI CUMHURBAŞAKNI ADAYI KILIÇDAROĞLU, TEKİRDAĞ’DA MİTİNG DÜZENLEDİ

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet Buluşmaları programı çerçevesinde Balıkesir’de düzenlediği mitingin arından, bir miting de Tekirdağ’da düzenledi. Düzenlenen mitinge DEVA Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ali Babacan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu’nun düzenlediği mitingde ilk konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak oldu. Albayrak, “14 Mayıs seçimlerinde Millet İttifakı’mızın adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yapacağız” dedi.

Daha sonra kürsüye Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş geldi. İktidarın seçim çalışmalarını eleştiren Yavaş, şunları kaydetti: “Sanki seçime değil savaşa gidiyoruz. Bir intikam hırsı ile iktidar seçime gidiyor. 2019 yılında seçimleri kaybedeceklerini anlayınca bize de aynı iftiraları attılar. Bu nefret iftarlarına deliler gibi gülüyoruz. İstanbul’da halkın idaresini gasp ettiler. Bunlar seçim kazanmak için her şeyi yaparlar, her iftirayı atarlar. Bebek katili Apo cezasını çekmeden serbest kalmayacak. İmralı’da Apo ile görüştünüz. PKK’nın Türk bayrağı ile sorunu var. HÜDAPAR’ın Türk bayrağı ile ilgili sorunu var. Kimle kimin mücadele ettiğini görün. İHA’ları, Anadolu gemisini siyasete alet ediyorlar. Onlar milletin malıdır. 15 Mayıstan sonra o geminin üzerinde gezemeyeceksiniz. 15 Mayıs’tan sonra öğrenciler hayal kuramayacak, pahalılıkla karşı karşıya kalacaksınız. Kime oy verirseniz verin. Durumunuz düzelmediyse bize oy verin. 21 yıllık iktidar döneminde başarılı olamadılar. Biz birleşe birleşe kazanacağız. 15 Mayıs günü Belediyelerimize nasıl huzur geldiyse Türkiye’ye de huzur gelecek.”

“Son 5 Yılda Enflasyon Katlanarak Arttı”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, konuşmasının büyük bir kısmını ekonomiye ayırdı ve son 5 yılda enflasyonun katlanarak arttığını söyledi. Babacan, örnek olarak 1 kilo sağan kıyma fiyatının 5 yıl önce 30 TL iken şimdi 300 TL olduğunu belirtti. Babacan, ülkenin son 5 yılda fakirleştiğini ve bir avuç insanın kazandığını, halkın ise kaybettiğini ifade etti. Enflasyon yoluyla herkesin fakirleştirildiğini, gençlerin artık evlenemediğini, emekli maaşlarının temel gıda ihtiyaçlarını karşılamadığını vurguladı. Babacan, ülkede devalüasyon yaşandığını ve krizin düzgün kadroların iş başına gelmesiyle çözülebileceğini savundu. 6 ay içinde ülkenin krizden çıkabileceğini, 2 yıl içinde ise enflasyonu tek haneye indirebileceklerini belirtti. Babacan, seçimin aslında iki tercihli bir referandum olduğunu, otoriterlik mi demokrasi mi, kriz mi huzur mu, Cumhur mu Millet İttifakı mı, Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu gibi seçeneklerin yer aldığını ifade etti. Babacan, Tekirdağ’ın da bu seçimde Bahar mı yoksa Kara kışı mı seçeceğine karar vereceğini sözlerine ekledi.

Son olarak sahneye çıkan Kılıçdaroğlu, genel seçimde gençlere güvendiğini söyledi. Özellikle ilk kez oy kullanacak genç nüfusa dikkat çeken Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Tekirdağ’da ilk oyunu kullanacak 61 bin 662 genç yeni oy kullanacak. Türkiye’de 5 milyon genç ilk kez oy kullanarak Türkiye’nin kaderini değiştirecek. Bizi iktidara getirmek için en büyük güç sizin elinizde. Bu ülkenin geleceği gençlerde. İktidarımızda torpil kaldıracağız. Atama bekleyenlerin atamasını yapacağız. Tüm köy okullarını yeniden açacağız. Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır biçimde 100 bin öğretmenlerimizi başta köy okullarımız olmak üzere atayacağız” dedi.

TÜRKİYE YENİDEN ŞAHLANMAK ZORUNDA

Türkiye’nin değişime ihtiyacı olduğunu da ifade eden Kılıçdaroğlu, “Hayatın pahalı olduğunu biliyorum. Çocuğuna yeterli beslenmeyi sağlayamayan anneleri de biliyorum. Herkesin bu acıları hissetmesi lazım. Hep beraber bir değişime imza atmak zorundayız. Bunlar Türkiye’yi 22 yılda ne hale getirdiler? Merkez Bankası bir dolar kuru açıklıyor. Kapalı çarşıda bir dolar kuru var. Bankalar başka dolar kuru açıklıyor. Birçok dolar kuru var. Kimin ne yaptığı belli değil. Ekonomi rezil durumda. Türkiye yeniden şahlanmak zorunda. Türkiye değişime imza atmak zorunda. Sandıkta oyumuzu atacağız” ifadelerini kullandı.

BAY KEMAL VATANDAŞ İÇİN ÇALIŞIR

Emeklilere 15 Bin TL ikramiye vereceğini taahhüt eden Kılıçdaroğlu, “Emeklilerin durumunu da biliyorum. Emekliler alın terinin karşılığında emekli aylığı alır. Eğer emekliler aldıkları maaşlar ile geçinemiyorsa çözülmesi gerekir. Seçimden sonra emekliye 15 Bin TL vereceğim. Siz yandaşları için çalışırsınız, Bay Kemal ise vatandaş için çalışır” şeklinde konuştu.

KADINLARIN ASGARİ ÜCRET KADAR MAAŞI OLACAK

İktidara geldikleri takdirde aile sigortası ile ev hanımlarına asgari ücret bağlayacaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu; “Türkiye’yi yeniden aydınlığa çıkarmamız lazım. Evde en büyük sıkıntıyı yaşayan kadınlarımızdır. Kadınların maaşı asgari ücret olacak. Türk Lirasını perişan ettiler, insanlarımız yoksullaştı. Türkiye’yi zenginleştirecek olan bizleriz. Tekirdağ; üniversite, sanayi ve tarım kenti olarak öne çıkıyor. Tekirdağ’a her şey dışardan geliyor. Gemilerin yakıtı ne kadara veriliyorsa, ben de o fiyattan mazotu vereceğim. Kırsal alanları yaşanabilir mekânlar haline getireceğiz” şeklinde konuştu.

TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR

Konuşmasının son bölümünü teröre ayıran Kılıçdaroğlu, teröre asla geçit vermeyeceklerini ifade etti. Kılıçdaroğlu; “Terör insanlık suçudur. Kimden gelirse gelsin lanet olsun. Bizim 2 kırmızıçizgimiz var. Bayrağımız ve vatanımız. Bunlar bizim için vazgeçilmezdir. 6 lider bir aradayız. Birleşe birleşe kazanacağız. Bu ülkeye demokrasi ve bereketi getireceğiz.  Beraber birlikte baharı getireceğiz. Her şey çok güzel olacak” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ali Babacan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ CHP’li ilçe Belediye Başkanları, Millet İttifakı Üyesi siyasi partilerin il Başkanları mitinge katılan halkı selamladılar.

Yayınlanma Tarihi : 29/4/2023 13:44

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek