MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADIMARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

Marmaraereğlisi Belediyesi; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitimi Merkezi ve ilçedeki tüm okulları ziyaret ederek öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Fehmi Duman; 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile başlayan kutlama programı ardından protokol ve beraberindekiler Marmaraereğlisi Anadolu İmam Hatip Lisesi’de düzenlenen anma programına katıldı.

Okullar tek tek ziyaret edildi ve öğretmenler tebrik edildi. Anma töreni ve açılış töreninin ardından Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Özüpek ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli, ilçede bulunan okulları tek tek ziyaret ederek öğretmenlere hediyelerini takdim ettiler ve Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın tebrik mesajlarını ilettiler.

Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Özüpek, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın selamlarını ileterek; “Dünyanın belki de en kutsal sayılabilecek mesleklerinin başında öğretmenlik gelmektedir. Zira ‘insan yetiştirme sanatı’ da diyebileceğimiz bu mesleği icra eden öğretmenlerimiz, bizi bilgiyle buluşturan, eğiten, öğreten, nitelikli bireyler olmamızı sağlayan kişilerdir. Gelişmiş, çağdaş ve refah bir toplum yaşamını, daha da önemlisi geleceği şekillendirecek olan her bireyi yetiştiren öğretmenlerimizin görev ve sorumlulukları gerçekten çok büyüktür.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, bu mesleğin kutsallığını, eğitimin, aydınlanmanın önemini her fırsatta ifade eden Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor; toplumumuzun gelişimi ve geleceği adına özveriyle çalışan, emek veren tüm fedakar öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.’’dedi.

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 24/11/2023 23:37

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek