Lavanta Şenliği Muhteşem Etkinliklerle KutlandıLavanta Şenliği Muhteşem Etkinliklerle Kutlandı

Lavanta Şenliği Muhteşem Etkinliklerle Kutlandı

Süleymanpaşa Belediyesinin destekleriyle Tekirdağ İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından

gerçekleştirilen 4. Lavanta Şenliği, Karahisarlı Mahallesi’nde düzenlendi.

Süleymanpaşa Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi ile başlayan şenlikte Trio Müzik Grubu müzik

dinletisi, geleneksel el sanatları sergilerinin gezilmesi, yöresel kıyafetler eşliğinde foto safari, Ritm-i Ahenk Grubu Darbuka performansı, pilates, resim yapma etkinliği, bale gösterisi, Kent Orkestrası sunumu, Aygün Karadoğan Konseri ve lavanta hasadı etkinliği gerçekleştirildi.

Lavanta tarlalarını donanımlı hale getirip vatandaşlara açan üreticilerimiz ile düzenlediğimiz bu şenlikler hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini lavantaya çevirmesini sağladı. Burası lavanta üretim yeri olmasının yanı sıra hem profesyonel fotoğrafçılar hem de vatandaşlarımız için muhteşem karelerin çekildiği, unutulmayacak anların biriktirildiği bir stüdyo, bir anı biriktirme merkezi.

Etkinliğe Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar’ın yanısıra Tekirdağ Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar ile askeri ve mülki erkan ve vatandaşların ilgi gösterdiği lavanta şenliğinde Tekirdağ İl Jandarma Konutanlığı yetkilileri katılanlara aile içi şiddet konusunda bilgilendirme yaptılar.

Açılışta kısa bir konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu bu tür etkinliklerin Tekirdağlı vatandaşları eğlendirmenin yanısıra il dışındaki özellikle İstanbullu vatandaşları Tekirdağ’a çekilmesi turizme katkı vermesi konusunda etkili olduğunu söyledi.

 

Yayınlanma Tarihi : 9/7/2024 19:07

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek