Kemal Darcan Ortaokulu Temel Atma Töreni GerçekleştirildiKemal Darcan Ortaokulu Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Kemal Darcan Ortaokulu Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Muratlı ilçemiz Kurtpınar Mahallesi’nde yaptırılacak olan 20 derslikli ortaokulun Temel Atma Töreni gerçekleştirildi. Törene Vali Recep SOYTÜRK, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan YÜCEER, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN ve AKPA Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Kemal DARCAN, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, Muratlı Belediye Başkanı Varol Türel,  Ak Parti İl Başkanı Ali Gümüş, İl protokolü, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

Akpa Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Darcan’ın konuşmaları ardından Tekirdağ İl Müftüsü Mustafa SOYKÖK’ün duası sonrası gerçekleştirilen temel atma töreni ile Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde yapımına başlanan Kemal Darcan Ortaokul Projesi içerisinde: 20 derslik, kapalı spor salonu, bağımsız sanat atölyesi ve uzay gözlemevi bulunmaktadır. Kemal Darcan Ortaokulu Projesi ile yeni yüzyılın değişen şartlarına uygun, geleceğin bilgi toplumunu oluşturma yolunda nitelikli insan gücünü yetiştirme, eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak, öğrencilerin kaliteli eğitim alması hedeflenmektedir.

Kemal Darcan Ortaokul Proje Konsepti; bulunduğu alanın çevresel ve topoğrafik verilerinin doğru analiz edilmesiyle oluşturulmuştur. Mimari yapı hazırlanırken alanın sınırlarını temel alarak ana fonksiyonlar belirlenmiştir. Projede alanın geometrik yapısını baz alan bir platform kurgulanmıştır.

Ana platformda yer alan ortaokul yapısı konturu sınırlayan simetride farklı cephe elemanları ve fonksiyonlarla biçimlenmiştir. Eğitim alanı içerisinde oluşturulan; geniş alanlar, şeffaf yüzeyler, sirkülasyon elemanları ve teneffüs alanları ile öğrencilerin rahatlığını, etkileşimlerini güçlendiren mekânsal bir kurgu yaratılmıştır.

Kemal Darcan Ortaokul Projesinde yakalanan net geometri ve yalın mimari, modern çizgilerle birleşerek geniş ferah bir alan yaratmakta ve görsel zenginliği üst düzeye taşımaktadır.

Yapıda; 20 derslik, kapalı spor salonu, bağımsız sanat atölyesi ve uzay gözlem evi alanları bulunmaktadır. Etkinlik ve tören alanlarıyla öğrencilerin açık alan ve spor gereksinimlerini karşılayacak peyzaj tasarımlarıyla şekillendirilen projedeki geniş yeşil alan, basketbol, voleybol, güneş saati, satranç oyun alanları ile öğrencilere çeşitli aktiviteler sunmaktadır.

Kemal Darcan Ortaokul Projesi, öğrencilere sunacağı nitelikli eğitim olanağı, duruşu ve yarattığı değer ile bilgili, sağlıklı gelecek nesillerin yetişmesine katkı sağlayarak ülkemizin gururu olacaktır.

1997 yılında kurulan AKPA Kimya; Kompozit, Petrokimya ve Boya sektörlerinde kullanılmakta olan Organik Peroksit, Başlatıcı, Hızlandırıcı ve Boya kurutucular üretmektedir. Üretim operasyonlarını 38.000 m²’si kapalı 70.000 m²’si açık alana sahip Tekirdağ’da bulunan fabrikasında gerçekleştirmektedir.

20 derslikli Kemal Darcan Ortaokulu; konferans salonu, teknoloji ve tasarım atölyeleri, kapalı spor salonu, uzay gözlem evi, geniş oyun ve tenefüs alanlarıyla güzide bir eğitim kurumu olacaktır.

Yayınlanma Tarihi : 10/5/2024 14:24

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
kiraz fest.