Kayıder Derneği, Kapaklı Atatürk Kültür Merkezinde Çocuklar Yararına Yemek DüzenlediKayıder Derneği, Kapaklı Atatürk Kültür Merkezinde Çocuklar Yararına Yemek Düzenledi

Kayıder Derneği, Kapaklı Atatürk Kültür Merkezinde Çocuklar Yararına Yemek Düzenledi

Kayıder Derneği, Kapaklı Atatürk Kültür merkezinde çocuklar yararına yemek düzenledi. Düzenlenen yemeğe Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Belediye başkan yardımcısı Ruhi Özden, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Nizamettin Çoban ve Kazım Doğaç, Kent Konseyi başkanı Sevgi Aksoy, Çerkezköy ve Kapaklı Aile ve Sosyal Hizmetler Müd. Enver Demirel, Ak Parti Kapaklı Meclis üyeleri Adem Sekmen, Mustafa Sandıkçı, Özgür Cengiz, İrem öğrenci servisleri kooperatifi başkanı Hüseyin deveci, Siyasi Parti Temsilcileri, dernek üyeleri ve basın mensupları katıldı.  Düzenlenen yemekte Dernek Başkanı Özlem Çağlar bir konuşma yaptı.

Konuşmasında,  kaymakamım, belediye başkanım çok değerli basın mensubu arkadaşlarımız ve sevgili konuklar hepiniz derneğimizin bu açılış ve tanıtım yemeğine hoş geldiniz.

Ben Özlem Çağlar bir çoğunuzun da bildiği gibi ikinci çocuğumuzu koruyucu aile olarak hayatımıza dahil ettik. Ne mutlu bize nasip olan bu güzel duygu bir şekilde hepinize dokundu. Kızımız ile beraber hepimizde farkındalık oluştu. Bu süreçte koruyucu aileliğin çok bilinmediğini ya da çok çeşitli korkularla insanların bu yola girmekten kaçındığını gözlemledik. Bir şekilde bunu herkese anlatmalıydık. Kalbimizden de çocuk doğurabileceğimizi göstermeliydik.

Tüm bunların dışında koruma ve bakım altında kalan çocuklarımız içinde bir şeyler yapmalı onlara dokunmalıyız diye düşündük. Onların sevgi dolu, nitelikli ve üretken olarak sosyal hayata katılmalarına yardımcı olmak için bir şeyler yapmalıydık.

Çocuklarımız devlet korumasında oldukça iyi şartlarda yetişiyorlar, fakat bizlerin manevi desteği ile çok daha farklı ufuklar gelişeceğini özellikle atamaları olup kendi ayakları üzerinde durma aşamasında manevi desteğe her şeyden çok ihtiyaç duydukları yadsınamaz bir gerçek. Keza üniversiteyi başka şehirde okuyan çocuklarımızda güven ortamından ayrılıp bireyselleşme sürecinde biraz sıkıntı yaşayabiliyor.

Bizlerde bu süreci en sağlıklı şekilde geçirmelerine destek olmak istiyoruz. Bir çocuğa dokunmak geleceğe dokunmaktır sizlerde imkanlarınız doğrultusunda bir çocuğun elinden tutarak geleceğe dokunabilirsiniz.

Kalbimizden doğmuş tüm çocuklarımıza dernek olarak bir liman olmayı istiyoruz. Bu doğrultuda koruyucu aileliği yayınlaştırarak her çocuğun bir aile ortamında büyümesini hedefliyoruz. Bu mümkün olmasa bile koruma altında büyüdükleri sürede ve sonrasında ellerinden tutmak istiyoruz.

Kalbimizden doğmuş ve doğacak olan tüm çocuklarımıza selam olsun diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Yayınlanma Tarihi : 6/5/2023 17:32

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek