Kapaklı Sitespor, Tekirdağspor’u 2-0 mağlup ettiKapaklı Sitespor, Tekirdağspor’u 2-0 mağlup etti

Kapaklı Sitespor, Tekirdağspor’u 2-0 mağlup etti

U-18 Play-Off turunda oynanan karşılaşmada Kapaklı Sitespor, Tekirdağspor’u 2-0 mağlup etti.

Kapaklı Sitespor ile Tekirdağspor prestij maçında karşı karşıya geldi. Kapaklı sahasında oynanan maçta Kapaklı Sitespor, Rıdvan Tekin ve Emrah Aras’ın golleri Tekirdağspor’u 2-0 mağlup etti.

Kapaklı Sitespor rahat bir oyunla Tekirdağspor’u mağlup etti.

Kategori: U-18 Play-Off Grubu, Saha: Kapaklı Stadı

Hakemler: Yasin Durukan, Musa Gül, Sevcan Kul

Kapaklı Sitespor:  Sertaç Duğan, Ege Buğra Ocak, Hakan Keskin, Muhammet Fatih Kaplan, Keremcan  Satılmış, Kadir Ağarlı,  Derda Karakulak, Rıdvan Tekin, Muhammed Seyit Sap, Mustafa  Anıl Taban, Sezer Dilek

Yedekler:  Emrah Aras,  Tahir Göktuğ Kan,  Adem Efe Güler, Yağız Ertokuç, Efe Küçükonat, Yasir Özcan Güler, Berat İnce

Antrenör: Abdullah İşar

Tekirdağspor İlk 11: Yiğit Çaylak, Rıza Bulut, Kerem Yalçınkaya, Ömerhan Kaçar, Ahmet Tuna Gümüş, Hasan Demir, Sarp Batu Olgun, Batuhan Durgut, Yağız Çınar, Serhan Kavas, Volkan Alamur,

Yedekler: Fırat Taş, Mikail Karadeniz, Berk Akar, Erdem Kartepe, Kayra Siraç Siyalar.

Antrenör: Nesim Çalçınar,

U-18 Play- Off grubunda 7. Haftasında Kapaklı Sitespor ile Tekirdağspor  Kapaklı Sahasında karşı karşıya geldi.

Karşılaşmanın ilk önemli atağı 25. Dakikada Tekirdağspor ‘dan geldi. Volkan Alamur’un pasında Yağız Çınar, Kapaklı Sitespor Kalecisi  Sertaç Duğan ile karşı karşıya geldi. Yağız Çınar, tam şut açısı ararken Kapaklı Sitespor defans oyuncuları geri gelerek tehlikeyi önledi.

Maçın 40. Dakikasında Kapaklı Sitespor öne geçti. Rıdvan Tekin’in ara pasında Mustafa  Anıl Taban ceza sahasına girdi. Mustafa  Anıl Taban’ın şutu üst direkten sağ kanada açıldı.  Sezer Dilek sağ kanattan ortaladı. Bu kez penaltı noktası üzerine Rıdvan Tekin sert vurdu. Kapaklı Sitespor Rıdvan Tekin’in golü ile 1-0 öne geçti.

Maçın 44. Dakikasında Kapaklı Sitespor 2. Gol için yüklendi. Muhammed Seyit Sap’ın ara pasında Sezer Dilek, ceza sahasına girdi. Uygun durumda vurdu. Top, direği yalayarak auta gitti.

Maçın ilk yarısı Kapaklı Sitespor’un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Maçın 60. Dakikasında Tekirdağspor beraberliğe çok yaklaştı. Serhan Kavas’ın ara pasında Yağız Çınar, ceza sahası yayına yakın bir yerde topla buluştu. Yağız Çınar, topu sağ kanattan daha müsait olan Sarp Batu Olgun’a bıraktı. olan Sarp Batu Olgun, sağ kanttan ceza sahasına girer girmez vurdu. Top Uzak direğin yanından az farkla auta gitti.

Maçın 70. Dakikasında Kapaklı Sitespor’dan Hakan Keskin’in ortasında top altı pas üzerine düştü. Muhammed Seyit Sap topa dokunamadı.

Maçın 75. Dakikasında talihsiz bir yaşandı. Kapaklı Sitespor’dan Sezer Dilek, hava topu mücadelesinden sonra omzu üzerine yere düştü. Bu düşme sonucunda Sezer Dilek’in köprücük kemiği kırıldı. Sezer Dilek, sahaya gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Maçın 88. Dakikasında Kapaklı Sitespor’dan Derda Karakulak’ın pası ile Emrah Aras, sol kanatta topla buluştu. Ceza sahası çizgisi üzerinden uzak direğe nefis vurdu. Kapaklı Sitespor, Emrah Aras’ın jeneriklik golü ile 2-0 öne geçti: 2-0

Maçın 90+6. Dakikasında Kapaklı Sitespor’dan Mustafa  Anıl Taban, derinlemesine oynadı. Muhammed Seyit Sap, ceza sahası içinde topla buluştu. Tekirdağspor Kalecisi Fırat Taş’ı çalımlayarak geçti. Açıcısını kaybedince top az farkla auta gitti.

Maçta başka gol olmayınca Kapaklı Sitespor, Tekirdağspor’u 2-0 mağlup etti.

İşar, açıklamasında  2 oyuncusu dışındaki tüm oyuncularını yaşlarını ufak olduğuna vurgu yaparak; “ U-17 oyuncularımızı tecrübe kazanmaları için U-18 liginde oynattık. Bizim için U-17 ligi çok daha önemli. U-17 ligi Play-Off lara çıkmayı garantiledik. Bu ligde Marmara Bölge şampiyonasına katılmak istiyoruz” dedi.

Muhabir/Hakan Karaca

Yayınlanma Tarihi : 26/3/2024 23:00

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek