"Halkın Sağlığını En İyi Tabip Odaları Savunur"	"Halkın Sağlığını En İyi Tabip Odaları Savunur"

"Halkın Sağlığını En İyi Tabip Odaları Savunur"     

Tekirdağ Tabipler Odası Başkanı Dç.Dr.Mehmet Albayrak; "Halkın Sağlığını En İyi Tabip Odaları Savunur"

Tekirdağ Tabipler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dç.Dr.Mehmet Albayrak, Tabipler Odasının birinci önceliğinin halkın sağlığını sağlamak ve korumak olduğunu, bunun için de hekimlerin daha iyi ve uygun ortamda hizmet verebilmelerinin gerektiğini söyledi.

Gelişen teknoloji ve ekonomik ortamda hekimlerin  zor şartlarda kısa zamanda daha çok hizmet vermek için büyük bir gayret ve emek sergilediğini dile getiren Albayrak;  "Tekirdağ Tabipler Odası 1953 yılında kurulan Türk Tabipler Birliğinin 1987'ye kadar Edirne Tabipler Odası bünyesinde olup daha sonra kendi bünyesinde hizmet vermeye başlayan bir koludur. Seçimle genel kurullarını yapan Tekirdağ Tabipler Odası, bu yıl da 16. başkanını seçti.  Her meslekte olduğu gibi, üyelerinin özlük haklarını korumaya öncelik veren Tekirdağ Tabip odamızın, aynı zamanda halk sağlığını iyileştirme gibi çok özel bir görevi de vardır.

Odamız sadece meslek odası değil,halkın sağlığını düşünen bir örgüttür. Sağlık sektörü teknolojinin gelişmesiyle birlikte sürekli değişen ve gelişen bir alan olduğu için her geçen gün yeni fırsatların,yeni fırsatların çıkmasıyla birlikte yeni sorunların da çıktığı bir alandır. Bu sorunlarla baş edebilmek ve halk sağlığını en iyi şekilde koruyabilmek için çaba sarf ediyoruz. Halk sağlığı denince akla, halkın sağlığını uzaktan yakından ilgilendiren her şey gelmektedir.

Savaşlardan tutun, salgın hastalıklardan, terörden, usulsüz uygun olmayan göçten, aşı karşıtlığından, beslenme bozukluklarından, madde bağımlılıklarından ve halkın sağlık sistemine ulaşamamasına kadar birçok halk sağlığını ilgilendiren dalı bulunur. Kendilerine anayasanın 135. maddesince verilmiş yetkiyle tüm bu konularda söz söyleme, politika üretme  ve bunlarla ilgili yürütme organına tavsiye verme ve gerekirse eleştiride bulunma hakkına sahiptir. Bu anayasal bir haktır ve Türk Tabipler birliği bünyesinde bunu ısrarlı ve güzel bir şekilde kullanmaktadır.

Tabip odası olarak önceki dönemlerde de toplum sağlığı bilincini arttırmaya yönelik çalışmalarımıza bu dönemde de devam edeceğiz.Halkımızın tabip odalarından haberdar olmasını sağlayacağız.

Çünkü halkımız bilecek ki halkın sağlığını en iyi tabip odaları savunur. Sağlık konularında doğru ve güvenilir bilgiyi sağlayarak topluma sağlıkla ilgili bilinçli bir şekilde bilgi sahibi olmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Tabip odaların'ın sağlıklı bir toplum yaratmak ve sağlık hizmetine yurttaşların eşit ve ücretsiz olarak erişimini sağlamanın devletin asli görevleri arasında yer aldığını kabul eden bir kuruluş olduğunu sizlere beyan ediyoruz" dedi.

Haber merkezi

 

 

Yayınlanma Tarihi : 20/5/2024 18:18

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
kiraz fest.