Gönül Sofrası iftar programları Altınova Mahallesi ile başlıyorGönül Sofrası iftar programları Altınova Mahallesi ile başlıyor

Gönül Sofrası iftar programları Altınova Mahallesi ile başlıyor

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen Gönül Sofraları İftar Programları Altınova Mahallesi ile başlıyor. İftar programı, Kapalı Pazaryerinde yapılacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının gelişi ile her akşam farklı bir mahallede binlerce vatandaşın katılımıyla toplu iftarlar düzenleyen Süleymanpaşa Belediyesi, ilk Gönül Sofrasını Altınova Mahallesi’nde kuruyor.

İFTAR YEMEKLERİ BELEDİYE AŞEVİNDEN

Süleymanpaşa Belediyesi Aşevi tarafından hazırlanan 4 kap sıcak yemeğin ikram edildiği Gönül Sofrasında, binlerce Altınova sakini, aynı sofrada el açacak, birlikte iftar yaparak Ramazan bereketini idrak edecek.

GELENEKSEL RAMAZAN ETKİNLİKLERİ VE LEZZETLERİ YAŞATILACAK

Gönül Sofrası iftar programı, ilahi konseri ile başlayacak. Oruçların açılmasının ardından ise geleneksel Ramazan eğlencelerinden biri olan Karagöz ve Hacivat gösterisi, iftara katılan çocuklar için sahnelenecek. Ayrıca Osmanlı Macunu, Ramazan Şerbeti ve pamuk şeker ikramları çocukları sevindirirken, büyükler için de çay-kahve ikramı yapılacak.

BAŞKAN UZUNLAR’DAN DAVET

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, tüm Süleymanpaşalıları Gönül Sofralarında buluşmaya davet etti. Uzunlar, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu Cehennem azabından kurtuluş olan Mübarek Ramazan-ı Şerif’e kavuşmanın saadetini yaşıyoruz. Bu yıl da çeşitli etkinliklerle Ramazan ayını idrak edebilmek için sıkı bir şekilde hazırlandık. Her akşam farklı bir mahallede kuracağımız Gönül Sofralarımız, Ramazan boyunca mübarek ayın bereketini Süleymanpaşa’mızın her köşesinde hissettirecek, kardeşlik ve paylaşma kültürünü yeşertecek, Ramazan geleneklerimizi yaşatacak. Bu mübarek ayda, tüm vatandaşlarımızı Gönül Sofralarımızda bir araya gelmeye, birlikte oruç açıp yemeğimizi paylaşmaya davet ediyorum,” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi : 11/3/2024 20:28

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
kiremitciler byrm