Doğa Koleji Basınla Biraraya GeldiDoğa Koleji Basınla Biraraya Geldi

Doğa Koleji Basınla Biraraya Geldi

Tekirdağ Doğa Koleji Yönetimi Kampüs Müdürü Irmak EREN öncülüğünde okul kampüsünde fark yaratan derslerinden Drama, yeniliklerin öncüsü tarım ve hayvancılığı teknolojik bağlamda destekleyen Ekoloji dersi ve Yabancı dil eğitimi hakkında kampüs bahçesinde verilen öğle yemeğinde bir araya gelindi.

Yabancı dil dersi hakkında bilgi veren Feride MUTLU ilk hedeflerinin konuşmaktan çekinmeyen çocuklar yetiştirmek olduğunu, bol kelime bilgisi, dijital uygulamalar ve pratikle 12 yıldır bu hedefi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Drama dersi hakkında bilgi veren Drama öğretmeni Özlem ÖZZADE ŞENTÜRK Tekirdağ Doğa Kolejinin örnek bir okul olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti; “Doğa Koleji aynı zamanda fark yaratan branş derslerini belirli bir müfredat paralelinde işler. Çocukların akademik başarılarının yanı sıra özgüveni yüksek, topluluk karşısında konuşmaya hakim, kendini ifade etmek konusunda yetenekli birer dünya vatandaşı olarak yetişmelerini hedefler.

Okul daha önce de bahsettiğimiz hali hazırda devam etmekte olan diğer özel okullarda olmayan Ekoloji dersi ile ön plana çıkmaktadır. Yeniliklerin öncüsü olmaya devam eden okulda Ekoloji öğretmeni Gizem Yağmur ATMACA bu sefer öğrencilerin kendi elleriyle çilek ve marullarını yetiştirdikleri hidroponik (topraksız tarım) sistemini ve yepyeni başlattıkları projeleri ipek böcekçiliği konusunda bilgi verdi.

Öğrenciler ipek böceği projesinin yumurtadan tırtıla, tırtıldan kozaya, kozadan kelebeğe dönüşüm sürecini başından sonuna kadar kendileri yönetmektedir.

 

 

Yayınlanma Tarihi : 10/5/2024 14:57

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
kiraz fest.