Çocuklar Uçurtma Şenliğine akın ettiÇocuklar Uçurtma Şenliğine akın etti

Çocuklar Uçurtma Şenliğine akın etti

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Uçurtma Şenliği büyük ilgi gördü. 9 Ekim Pazar günü sahil dolgu alanda gerçekleştirilen etkinliğe çocuklar kadar büyükler de akın etti. Ayrıca eğlenceli aktiviteler de Uçurtma Şenliğine katılan çocukların eğlencesine eğlence kattı.

ÖDÜLLÜ YARIŞMA HEYECANI

Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlik kapsamında, En Güzel Uçurtma ve En Yükseğe Uçan Uçurtma dallarında altın ödüllü iki yarışma da yer aldı. Birbirinden ilginç ve güzel uçurtmalar ödül için birbiriyle kıyasıya yarıştı.

EĞLENCELİ AKTİVİTELER GÜN BOYU SÜRDÜ

Uçurtma Şenliği öğle saatlerinde başlarken, şenlik alanında gün boyu süren şişme oyun grupları, atölyeler, maskotlar, macera küpleri ve Survivor parkuru gibi eğlenceli oyunlarla çocuklar güneşli havanın tadını çıkardı.

BAŞKAN YÜKSEL UÇURTMA DAĞITTI

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, alanda çocukların neşesine ortak olurken, etkinliğe akın eden çocuklara uçurtma dağıttı. Şenlikte Başkan Yüksel’e Belediye Başkan Yardımcıları Gökhan Saygı ve Sabri Çınar da eşlik ederken binden fazla uçurtma dağıtıldığı belirtildi.

BAŞKANDAN ÇOCUKLARA MÜJDE

Şenlikle ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, çocuklara müjdeyi verdi. Yüksel, “Süleymanpaşa’da gökyüzü bugün tüm çocuklarımızın. Sahil dolgu alanda düzenlediğimiz Uçurtma Şenliğinde gökyüzü rengârenk uçurtmalarla süslendi, Altın Ödüllü Uçurtma Yarışmalarımız tatlı rekabetlere sahne oldu. Yoğun katılımla gerçekleşen etkinliğimizde, şenlik alanında kurduğumuz çocuk oyun grupları gün boyu çocuklarımızın eğlencesine eğlence kattı. Binden fazla çocuğuma uçurtma hediye ettik ama öyle güzel bir ilgi var ki bunu karşılıksız bırakmak istemedik. Şenliğimiz önümüzdeki hafta sonu da devam edecek. Haftaya Pazar yeniden buluşmak üzere,” diye konuştu.

 

 

Yayınlanma Tarihi : 11/10/2022 16:17

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek