Çocuk Şenliği on binlerce çocuğu ağırladıÇocuk Şenliği on binlerce çocuğu ağırladı

Çocuk Şenliği on binlerce çocuğu ağırladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta ve dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Süleymanpaşa’da da coşkulu etkinliklerle kutlanırken; Süleymanpaşa Belediyesinin düzenlediği ve artık geleneksel hale gelen Süleymanpaşa Çocuk Şenliği ile bayram sevinci katlanarak arttı.

BAŞKAN NALLAR KOLTUĞU EVA AKGÜN’E DEVRETTİ

Tarihi Tekirdağ Valiliği binası önünde düzenlenen Çelenk Töreni ile başlayan resmi bayram kutlamaları, gün boyu sürdü. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü bünyesinde oluşturulan Süleymanpaşa Çocuk Meclisi Başkanı Eva Akgün’e makamını bir günlüğüne törenle devrederek Akgün’ün ilk talimatlarını aldı.

ALTI ÜLKEDEN SEKİZ MİSAFİR GRUP ŞENLİĞE KATILDI

Altı ülkeden sekiz farklı misafir ekibin de dâhil olduğu kutlamalar öncesi misafir ekipleri makamında ağırlayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar; Bulgaristan, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Kosova ve Karadağ ile Bursa ilimizden gelen çocuklara teşekkür etti ve gösterilerinde başarılar diledi. Başkan Nallar, daha sonra Sahil Amfi Tiyatro’da Tekirdağ Valiliğinin düzenlediği kutlama törenine iştirak etti.

ŞENLİK ALANI ÇOCUKLARLA DOLUP TAŞTI

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen ve Sahil Dolgu Alanda saat 12.00’da başlayan Süleymanpaşa Çocuk Şenliği ise oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Akşam saatlerine kadar on binlerce çocuğun ziyaret ettiği ve 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadığı Süleymanpaşa Çocuk Şenliği, eğitici ve eğlenceli çok sayıda etkinliğin yanı sıra çok sayıda atölye ve farklı oyunlarla çocuklara keyifli bir gün yaşattı. Ayrıca ana sahnede misafir halk dansları toplulukları ile Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı öğrencilerinin gösterileri şenliğe renk kattı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, gün boyu süren şenlikleri sık sık ziyaret ederek bayramı çocuklarla birlikte yaşadı.

NALLAR: “TÜM DÜNYA ÇOCUKLARINI KAPSAYAN TEK BAYRAM”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir açıklamada bulunan Başkan Nallar, “1919’da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı özgürlük meşalesi, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurulması ile ışığını yaymaya başlamış, tüm dünyaya hasta adamın ayağa kalktığını ilan etmişti. O günden bu yana geçen 104 yılda ulusumuzun yol göstericisi hep o meşalenin ışığı olmuştur. Ulu Önderimiz, bu kutlu günü çocuklara bayram olarak armağan ederek dünyada eşi görülmemiş bir farkındalığa imza atmıştır. Bugün bile dünya üzerinde çocuklara adanmış ve tüm dünya çocuklarını kapsayan tek bayram 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır ve bu gurur bize yeter,” diye konuştu.

“SÜLEYMANPAŞA’DA YAŞAYAN ÇOCUKLAR KENDİNİ AYRICALIKLI HİSSEDECEK”

Nallar, Süleymanpaşa Belediyesinin düzenlediği Çocuk Şenliği ile ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı: “Bizler de Süleymanpaşa Belediyesi olarak Atamızın çocuklara verdiği değerin ve önemin farkında olarak her yıl olduğu gibi şehrimizin çocuklarına layık bir şenlik organize etmeye çalıştık. Öğle saatlerinden itibaren sadece Süleymanpaşa’da yaşayan çocuklarımız değil çevre ilçelerden de gelen çocuklarımızla şenlik alanımızın dolup taştığını görmek bizleri sevindirdi. Çocuklarımızı mutlu edecek, onların kendilerini geliştirmelerini sağlayacak etkinlikler ve organizasyonlar planlıyoruz. Önümüzdeki dönemde Süleymanpaşa’da yaşayan tüm çocuklar kendini ayrıcalıklı hissedecek ve burada yaşamaktan gurur duyacak. Bu vesile ile tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, nice coşkulu bayramlarda birlikte olmayı diliyorum.”

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 28/4/2024 13:50

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
kiraz fest.