Çetin Aday Adaylığını açıkladıÇetin Aday Adaylığını açıkladı

Çetin Aday Adaylığını açıkladı

İnşaat Mühendisi Şeref Çetin, Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adaylığı için CHP İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, CHP Tekirdağ İl Başkanı Volkan Nallar İl Başkanı Yardımcısı Levent Gündoğdu, CHP Tekirdağ Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Engin ve partililer katıldı.

Basın toplantısında , CHP Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Levent Gündoğdu, CHP Tekirdağ Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Engin Şeref Çetin’e adaylık yolunda başarılar diledi. İnşaat Mühendisi Şeref Çetin ilk olarak kendisini tanıtarak başladı. Daha önce kamu kurum ve kuruluşlarında, Belediye de Parti içinde görev aldığını ve tüm sorunlara vakıf olduğunu ifade eden Çetin, şunları kaydetti;” Süleymanpaşa’da doğup büyüdüm ve 30 yıldır İnşaat Mühendisi olarak bu şehre hizmet etmekteyim. Süleymanpaşanın sorunlarını bilen biri olarak bilimin ışığında, şeffaf, hesap veren ve hesap soran, birlikte karar alan, katılımcı demokrasi anlayışı ile sorunlara kalıcı çözümleri beraber üreten, altyapısı ve üstyapısı tamamlanmış, kadınların, çocukların, gençlerin, ilçede yaşayan herkesin mutlu, huzurlu ve güven içinde yaşamasını sağlayan sürdürülebilir bir belediyecilik anlayışını oturtmak için 2019 yılında emanete verdiğimiz Süleymanpaşa Belediyesinde tekrar CHP nin altı oklu bayrağını dalgalandırmak için, Mart 2024 te yapılacak yerel seçimlerde Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayıyım”

“50-60 yıl ilerisi düşünmeliyiz”

Seçildiği takdirde Kısa vadeli çözümler yerine 50-60 yıllık planlar yapacağını da ifade eden Belediye Başkan Aday Adayı Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü;” Süleymanpaşa; yaşadığımız şehir, coğrafi konum itibarı ile ülkemizin en güzel yerleşim yerlerinden biridir. Büyükşehir olmamız ve Süleymanpaşa’nın Büyükşehirin Merkezi olması nedeniyle kentimiz hızla büyümektedir. Hızlı büyüme göz önünde bulundurularak buna uygun bir şekilde genişleme planları hazırlanmalıdır. Bu planlar hazırlanırken 3-5 yıllık değil en az 50-60 yıl ilerisi düşünülerek projelendirilmelidir. Belediye olarak bize düşen kentimizin kontrollü büyümesini planlamak ve sağlamaktır. Burada önemli olan bu büyümede bizim söz sahibi olmamızdır, kentimiz hakkında kararları başkalarının değil bizim vermemizdir”

“İnsan Odaklı Bir Belediyecilik”

Seçildiği takdirde insan odaklı bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğine vurgu yapan Çetin;” Şehrimiz; ülkemizin her açıdan önemli ve en büyük kenti olan İstanbul’a bir saat mesafededir. Ancak bu kadar yakınında olmakla beraber, İstanbul’un kentimize hiçbir ekonomik katkısı yoktur. Biz Tekirdağlılar olarak İstanbul’un ekonomisinden daha fazla payı nasıl alırız bu yönde projeler geliştirmeli ve çalışmalıyız. Bu amaçla insanları şehrimize çekecek turizm tesisleri, eğlence ve alışveriş mekanları, lokantalar gibi yatırımların yapılmasını sağlamalıyız. Çiftçimizin ürettiği her türlü tarım ve hayvansal ürünü kooperatifler aracılığı ile büyükşehirlere ulaştırmalıyız. Kentimizde insan odaklı bir belediyecilik anlayışını yürürlüğe koyacağız. Sadece sokak belediyeciliği değil, insana hizmet etmeye yönelen, insanın yaşam alanlarını düzenleyen, gereksinimlerini karşılayan, bu konuda çok önemli adımları atan bir belediyecilik programının uyguladığını halkımız görecektir.

Belediye hizmetlerinin tümünde engellilerin sosyal yaşamlarını kolaylaştırılacak düzenlemeler yapılacaktır. Engellilerin örgütlerinin daha rahat çalışacakları yer tahsisleri için gerekli planlama yapılacaktır.

Kentimizin en önemli sorunlarından biri olan işsizliğin önlenebilmesi için istihdama yönelik projelerimiz uygulamaya koyulacaktır. Yerel ve ulusal yatırımcılarımızın kentimize yatırım yapmaları için gerekli altyapı çalışmaları ve projeler hazırlanacak böylece yatırımcının kentimize gelmesi sağlanacaktır. İstihdama dönük projelerimiz sayesinde 5 yıllık dönem sonunda kentimizde işsizlik önlenecek halkımız ailesinin ihtiyaçlarını karşılayacak bir iş sahibi olacaktır. Yönetim anlayışımız, Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği halka hizmet anlayışı ile, sosyal demokrat belediyeciliğin tüm gereklerini yerine getirmektir. Dürüst, şeffaf, hesap verebilen, hesap soran, demokratik, katılımcı, halkımız ile birlikte karar veren bir belediyecilik olacaktır. Her zaman halkın içinde olacağız, kapımız halkımıza açık olacaktır. Öncelikle Mahalle meclislerini kuracağız. Katılımcı, çoğulcu, etkin, demokratik, çağdaş bir yerel yönetim anlayışı ve halkımızın, yönetimin müşterisi değil, ortağı olduğu inancı ile Mahalle Meclisleri kurulacak. Şehir merkezindeki trafiği rahatlamak amacıyla şehir dışına yeni alışveriş ve yaşam merkezi kurulması için gerekli girişimler yapılacak.

Sahili yeniden projelendireceğiz. Böylece sahilden maksimum keyifle faydalanmak mümkün olacaktır, özellikle balık lokantalarının artması girişimde bulunulacaktır.5 yılda 5 büyük “yaşam parkı’’ spor alanları, kafeleri ve yürüyüş parkurları yapılacak. En çok talep gören konulardan birisi de bu. İmar planlarımızda yerleri var. Halkımızın hafta sonunu ailece değerlendirebileceği yeşil alanları, spor sahaları, yüzme havuzları, piknik alanları bulunan 5 adet yaşam parkı, beş yılda oluşturulacaktır.

Halkımızın Modern sağlıklı binalarda, deprem güvenliği olan, bol yeşil alanları ve kapalı otoparkı olan, çocuk parkı, spor alanları, sosyal tesisleri olan konut projelerini hayata geçirebilmek için mahalle bazında kentsel dönüşüm projeleri uygulayacağız. Şehrimizin uygun olan mahallelerinde bu projeleri hayata geçireceğiz. Kadınların üretime katılması, çalışan annelerin hayatının kolaylaştırılması için belediye kreşleri açılacaktır. Bu kreşlerin bir tanesi gece de açık olacaktır. Köylere geri dönüşü ve hayvancılığı teşvik etmek amacıyla köylerde Tarım ve hayvancılığı geliştirmeye yönelik projeler yapılacaktır. Ayrıca çiftçimizin bireysel ve kooperatifler yoluyla ürettikleri Belediyemizin desteği ile tüketici pazarlarına ulaştırılacaktır. Yukarıda saydıklarım projelerimizin kısa bir özeti. Ben 30 yıldır şehircilik ve belediyecilik konusunda çalışmalar yapıyorum. Belediye başkanlığına aday olan tüm siyasi partilerin adaylarıyla süleymanpaşa’ yı ve belediyeciliği tartışmaya hazırım. Şehrime ve halkıma hizmet için varım” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi : 25/9/2023 01:57

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek