BAŞKAN YÜCEER MURATLI’DABAŞKAN YÜCEER MURATLI’DA

BAŞKAN YÜCEER MURATLI’DA

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, Muratlı ilçesinde iş insanı Kemal Darcan tarafından yaptırılan Kemal Darcan Ortaokulu’nun temel atma törenine katıldı.

İçerisinde kapalı spor salonu, bağımsız sanat atölyesi ve uzay gözlem evi bulunan 20 derslikli ortaokul projesinin temel atma töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirterek, “Eğitim, olmazsa olmazımızdır. Yeni dönemde de eğitim öncelikli projelerle geleceğimize yatırım yapacağız. Tüm ilçelerimizde kreşler açacağız. Şarköy’de yapımı devam eden kreşimizi en kısa sürede, tamamlayarak hizmete açmayı hedefliyoruz.

Yükseköğrenim Öğrenci Yurtları hizmeti ile Tekirdağ’a üniversite eğitimi için şehir dışından gelen gençlere eğitimleri boyunca konfor düzeyi yüksek, temiz, güvenli ve ev sıcaklığında barınma imkânları sunacağız. Öğrencilere yönelik eğitsel ve sosyal nitelikli projelerimizle, onların eğitim hayatlarına katkı sağlayacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm kurum ve kuruluşlarımızla eğitim alanında iş birliğine hazırız. İş İnsanı Kemal Darcan’ı son derece önemli ve anlamlı girişiminden dolayı tebrik ediyor, temelini atacağımız Kemal Darcan Ortaokulu’nun, Muratlı’mıza ve öğrencilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

BAŞKAN YÜCEER, MURATLI’DA BİR DİZİ ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU

Başkan Yüceer temel atma töreninin ardından Muratlı Belediye Başkanı Varol Türel’i makamında ziyaret ederek, Muratlı ilçesinde yapılacak olan ve devam eden çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Esnaf ve vatandaşlarla

sohbet ederek, talep ve önerilerini dinledi. Daha sonra Bülent Ecevit Parkı, Muratlı Girişi kavşağı, Muratlı Hükümet Konağı önünde bulunan tören alanı, TESKİ Aşağısevindikli İçme Suyu Terfi Merkezi ve Güneş Enerji Santrali’nde (GES) detaylı incelemelerde bulunan Başkan Yüceer, yetkililerden çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

 

Yayınlanma Tarihi : 10/5/2024 21:08

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
kiraz fest.