Başkan Uzunlar Lösemiye karşı umut yürüyüşüne katıldıBaşkan Uzunlar Lösemiye karşı umut yürüyüşüne katıldı

Başkan Uzunlar Lösemiye karşı umut yürüyüşüne katıldı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla 5 Kasım Pazar günü Hükümet Caddesi’nde düzenlenen Sevgi, İyilik ve Umut Yürüyüşü etkinliğine iştirak etti.

Lösemi hakkında farkındalık oluşturmak ve özellikle çocukları hedef alan amansız hastalıkla mücadelede destek toplamak amacıyla, LÖSEV tarafından tüm Türkiye ile aynı anda organize edilen yürüyüşe katılan Başkan Uzunlar, Lösemi hastası çocuklar ve aileleri ile bu hastalığa karşı mücadele eden gönüllüleri yalnız bırakmadı.

UZUNLAR ÇOCUKLARLA ANITA ÇELENK KOYDU

LÖSEV Tekirdağ Şubesinin düzenlediği ve Hükümet Caddesi boyunca bandolar, motosikletli gönüllüler ve Süleymanpaşalılar eşliğinde Tekirdağ Valiliği önüne kadar süren Sevgi, İyilik ve Umut Yürüyüşü, burada Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile sona erdi. Başkan Uzunlar, çocuklar ve gönüllülerle birlikte anıta çelenk sundu.

“LÖSEMİ TEDAVİ EDİLEBİLEN BİR HASTALIKTIR”

Yürüyüş ve çelenk töreninin ardından açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Uzunlar, “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında düzenlenen Sevgi, İyilik ve Umut Yürüyüşünde, lösemi tedavisi gören minik yüreklerimizin yanında olduk. Bu zorlu yolda onlarla birlikte yürümek, umutlarını ve cesaretlerini yükseltmek hepimizin görevi. Onların yanında olduğumuzu göstermek için düzenlenen bu etkinlik, toplum olarak birbirimize olan bağlılığımızı ve dayanışmamızı da pekiştirdi. Başta aileler, doktorlar, hemşireler ve tüm sağlık personeli olmak üzere, minik kahramanlarımızın hayatlarını güzelleştirmek ve daha iyi hale getirmek için çaba gösteren herkese yürekten teşekkür ederim. Unutmayalım; lösemi tedavi edilebilen bir hastalıktır,” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi : 10/11/2023 23:19

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek