Başkan Uzunlar Gaziler Günü kutlama etkinliklerine katıldıBaşkan Uzunlar Gaziler Günü kutlama etkinliklerine katıldı

Başkan Uzunlar Gaziler Günü kutlama etkinliklerine katıldı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ve törenlere katılarak vatan savunmasına hizmet etmiş gaziler ve aileleri ile bir araya geldi.

Gaziler Günü vesilesiyle Rüstempaşa Camii’nde sabah namazı sonrası okunan Mevlid-i Şerif programında hazır bulunan Başkan Uzunlar, mevlidin ardından şehitlerin ve ebediyete irtihal etmiş gazilerin kabirlerini ziyaret etti.

Tekirdağ Valiliği tören alanında düzenlenen resmi törene de katılan Uzunlar, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulan töreni takip etti. Uzunlar, gün boyu devam eden etkinliklere iştirak ederek, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tekirdağ Şubesi’ne ziyarette bulundu.

Kutlama etkinlikleri kapsamında Tekirdağ Valiliği tarafından Vali Recep Soytürk’ün ev sahipliğinde gazilerimiz onuruna verilen yemeğe katılarak gaziler ve aileleri ile bir araya geldi.

UZUNLAR: “TÜM KAHRAMAN GAZİLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Gazi unvanı verilmesinin 102. Yıldönümü hakkında açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, İstiklal Mücadelesi'ndeki önderliğinden dolayı, ‘Müşir ve Gazi' unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü'nü can-ı gönülden kutluyor; bu toprakları bizlere vatan kılan, bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz tüm kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum,” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi : 21/9/2023 17:12

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek