Başkan Uzunlar 100. Yıl onuruna fidan diktiBaşkan Uzunlar 100. Yıl onuruna fidan dikti

Başkan Uzunlar 100. Yıl onuruna fidan dikti

Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümü kutlamaları kapsamında; 81 ilde, 2023 farklı noktada 100. Yıl Cumhuriyet Ormanları oluşturuluyor. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar da Tekirdağ’da oluşturulan 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı Ağaç Dikme etkinliğine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hayata geçirilen 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı projesi, 81 ilde eş zamanlı olarak başlatıldı. Tekirdağ Valiliği öncülüğünde, Yukarıkılıçlı Mahallesi’nde oluşturulan Tekirdağ 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı’nda ağaç dikme etkinliği düzenlendi. Süleymanpaşa Belediyesinin de katkıları ile gerçekleşen etkinliğe katılan Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, protokol temsilcileri, vatandaşlar ve çocuklarla birlikte Cumhuriyet Ormanı’na fidan dikti.

ETKİNLİĞE İLGİ BÜYÜK OLDU

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe, Başkan Uzunlar ile birlikte Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Öcal, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık ve İl Jandarma Komutanı Ahmet Çetin ile çok sayıda basın mensubu, vatandaş ve öğrenci de ilgi gösterdi.

UZUNLAR: “100. YILIMIZA ADANMIŞ BİR MİRAS”

Etkinlik sonrası konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, “Her fidanın, cumhuriyetimizin ve geleceğimizin umutlarını yeşerttiğine, her yeşeren dalın, daha güzel yarınlara attığımız adımları simgelediğine inanıyorum. Yukarıkılıçlı Mahallemizde, 100. Yıl Ormanımızın ilk fidanlarını toprakla buluşturduk. Bu özel günde, toprağa ekilen her fidan, gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya bırakma arzumuzun bir nişanesidir. 100. Yıl Ormanımız, cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına adanmış yeşil bir miras olarak, hem bugünümüzü hem de yarınlarımızı yeşillendiriyor. Şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun,” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi : 17/11/2023 16:34

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek