Başkan Nallar; "Borç Bırakmaya Değil Hizmet Yapmaya Geldik"Başkan Nallar; "Borç Bırakmaya Değil Hizmet Yapmaya Geldik"

Başkan Nallar; "Borç Bırakmaya Değil Hizmet Yapmaya Geldik"

Başkan Volkan Nallar, son günlerde belediyenin borcu ve yapılan hizmetlerle ilgili spekülasyonlar,  dolayısıyla bir basın toplantısı düzenledi. Belediye Başkan Yardımcıları ile Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen Nallar, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Volkan Nallar yaptığı açıklamada; " Bizden şu anda şapkadan tavşan çıkarmamızı bekliyorlar. 651 milyon 722 bin lira borçla devraldığınız belediyede nasıl hemen başarılı olabilirsiniz?

Daha mazbatayı alır almaz önümüze borç ve icra dosyaları geldi. Bizler hizmetten önce borç ödeme telaşıyla karşı karşıya kaldık. Gördüklerimiz bizi şaşkınlığa uğrattı. Alzheimer gündüz bakım evinin bir kısmı ile Süleymanpaşa çocuk akademisin'in arsası ile içinde cami olan yeni sanayideki arsayı borca karşılık verilmiş. Bizler kimsenin camisini ve yaşlıların, çocukların yerini vermeyeceğiz.

Biz, borca karşılık boş arsa ve daire karşılığı verilen arsaların ederi daireleri vereceğiz.  Ayrıca çok abartılı harcamalar olmuş. Bunlardan biri de siz basın mensuplarının şahit olacağı ilaçlama harcamasıdır. 7 buçuk milyon lira ilaçlama bedeli ile ihale yapmışlar. Biz ilaçlama için kendi  teçhizatımızı aldık. Masrafı sıfıra indirdik.

Artık halkın parasını har vurup harman savurma devri bitti .Şimdi borç yapma zamanı değil, halka hizmet zamanıdır. Siz değerli basın mensuplarıyla birlikte daha iyi bir Süleymanpaşa için çalışacak ve Süleymanpaşa'yı örnek bir şehir yapacağız"dedi. Program sonunda basın mensuplarıyla fotoğraf çekilen Başkan Nallar, ilaçlama makinesiyle basın mensuplarının üzerine gül suyu serptirerek güzel bir jest yaptı.

Süleymanpaşa Belediyesi Tarihi Belediye Binasına pankart asarak kalem kalem tüm borçları açıklayan Volkan Nallar; hazırlanan tablonun bağımsız denetim yapan yeminli mali müşavirler tarafından yapıldığının altını çizdi.

Yapılan açıklamada ana başlıklarıyla borç miktarı şu şekilde oluştu:

BANKALARA KREDİ BORCU: 233.048.907 TL

KAMU KURUMLARINA OLAN BORÇLAR (SGK-VERGİ- GECİKME ZAMMI): 132.286.147,95 TL

PERSONEL ÜCRET BORÇLARI: 3.741.785,08 TL

FİRMA VE KİŞİ BORÇLARI: 149.013.580,10 TL

DİĞER BORÇLAR: 20.056.849,01 TL

TOPLAM: 538.147.269,14 TL

YAPILAN İHALELERDEN KALAN SÖZLEŞME BEDELLERİ: 113.574.734,66 TL

TOPLAM BORÇ: 651.722.003,80 TL

Yayınlanma Tarihi : 6/5/2024 02:19

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek
kiraz fest.