ASKF’nin Yeni Başkanı Karamehmetoğlu seçildiASKF’nin Yeni Başkanı Karamehmetoğlu seçildi

ASKF’nin Yeni Başkanı Karamehmetoğlu seçildi

Tekirdağ Spor Kulüpleri Federasyonu kongresinde 95 oy alan Ersan Karamehmetoğlu Başkan seçildi. Diğer adaylar Hilmi Kıldıran 89,  Kadir Akman ise 17 oy aldı.

Tekirdağ Spor Kulüpleri Federasyonu (ASFK) olağan kongresi federasyonun toplantı salonunda yapıldı. Kongrenin Divan Başkanlığını Kocaeli ASFK Başkanı Murat Aydın yaptı. Yardımcılık görevini ise Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan üstlendi.

Kongrede konuşan mevcut ASFK Başkanı Mehmet Kaya, yapmış olduğu çalışmalardan bahsederek, her zaman yeni yönetimin yanında olacağını söyledi.

Başkan adaylarından Hilmi Kıldıran konuşmasında daha önceki çalışmalarından dolayı Federasyon Başkanı Mehmet Kaya’ya teşekkür ederek, seçildiği takdirde sorunları iyi bildiğini ve çözmek için elinden geleni yapacağını söyledi.

Bir diğer aday Kadir Akman ise her kulübe eşit mesafede olduğunu ifade ederek;” Seçildiğim takdirde kulüplerimizin her zaman yanında olacağım. Sık sık maçlarına gideceğiz. Web sitesini düzenleyerek takımların oyuncu performanslarını gösteren bir sistem getireceğim” dedi.

Diğer aday Ersan Karamehmetoğlu ise alt yapıya daha da önem vereceklerini ifade ederek;” Kulübüm Kapaklı Sitespor’da alt yapı için yaptıklarım ortadadır. Seçildiğim takdirde Tekirdağ alt yapısını geliştirmek için daha fazla mücadele edeceğim. Bunun yanında kulüplerimizin gelirlerini artırmak için de mücadele edeceğim” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Tekirdağ Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı olarak uzun yıllardır hizmet eden ve federasyon binasını Tekirdağ’a kazandıran Mehmet Kaya’ya yönetim kurulu üyeleri tarafından teşekkür plaketi verildi. Plaket töreninin arından seçime geçildi.

242 delegenin 201’i sandığa gitti. Kongrede 95 oy alan Ersan Karamehmetoğlu Başkan seçildi. Diğer adaylar Hilmi Kıldıran 89, Kadir Akman ise 17 oy aldı. 1 oy ise geçersiz sayıldı.

Seçimi kazanan Ersan Karamehmetoğlu ise yapmış olduğu teşekkür konuşmasında hiçbir kulüp ayrıştırmadan hizmet edeceğine vurgu yaparak;” Herkese eşit mesafede olacağız. Eski federasyon Başkanımız Mehmet Kaya’nın da desteklerini alarak bu işi şekilde yapacağımıza söz veriyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi : 3/9/2023 23:59

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek