7.Uluslararası Süleymanpaşa Cup Yelken Yarışları heyecan yarattı7.Uluslararası Süleymanpaşa Cup Yelken Yarışları heyecan yarattı

7.Uluslararası Süleymanpaşa Cup Yelken Yarışları heyecan yarattı

Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliği ile bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Süleymanpaşa Cup Yelken Yarışları, 1 Eylül Cuma günü gerçekleştirilen Şampiyona Korteji ve açılış töreni ile resmen başladı.

KORTEJ VE AÇILIŞ TÖRENİ İLGİ GÖRDÜ

7. Uluslararası Süleymanpaşa Cup Yelken Yarışları, Hükümet Caddesi’nden başlayan ve şampiyonaya katılan tüm sporcu, antrenör, hakem heyetleri, protokol üyeleri ve binlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleştirilen kortej ile start aldı. Tekirdağ Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreninin ardından kortej, açılış programının yapılacağı Rumeli İskelesi’ne hareket etti. Burada halk oyunları gösterileri ve protokol konuşmaları gerçekleştirilerek katılan kulüplere plaket takdim edildi.

BAŞKAN UZUNLAR BAŞARILAR DİLEDİ

Açılış töreninde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Süleymanpaşa ve Tekirdağ’ın tanıtımı için uluslararası organizasyonların çok önemli olduğunu vurgulayarak organizasyona 6 ülkeden katılım sağlayan 40’tan fazla spor kulübü ve 500’e yakın sporcu ve antrenörlere başarılar diledi.

Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken Kulübü işbirliğinde; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tekirdağ Valiliği ve Türkiye Yelken Federasyonu destekleri ile düzenlenen 7. Uluslararası Süleymanpaşa Cup Yelken Yarışları açılış töreninde, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Nurten Yontar, Tekirdağ Yelken İhtisasa Kulübü Başkan Vekili Göksel Karaevli, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Şenol Karaküçük, Gökhan Saygı ve Sabri Çınar, şampiyonada yelken açacak sporcular, antrenörler, sporseverler ve çok sayıda basın mensubu da hazır bulundu.

YARIŞLAR DÖRT GÜN SÜRECEK, ÖDÜL TÖRENİ 5 EYLÜL’DE

İlk gün etkinliklerinin ardından ikinci gün Optimist kategorisinde yarışlar yapıldı. Bol rüzgârlı bir günde yapılan yarışlar gün boyu devam etti ve genç sporcular en iyi dereceleri yaparak puan toplamak için mücadele ettiler. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, ilk yarışın startını vererek dört gün sürecek yarış heyecanını başlatmış oldu. Dört günün sonunda kendi kategorilerinde en çok puan toplayan sporcular, madalya kazanma şansına sahip olacak.

7. Uluslararası Süleymanpaşa Cup Yelken Yarışları, 5 Eylül Salı günü Rumeli İskelesi’nde düzenlenecek olan ödül töreni ile sona erecek.

Yayınlanma Tarihi : 5/9/2023 00:08

 

internet sitemiz


nasıl olmalı
iyi
güzel
güncellenmesi gerek